Yerli Sosyal Medya Platformu ”YAZBEE”

Türk Yapımı Yeni Nesil Sosyal Medya Platformu ''Yazbee''

Türk mühendislerinin geliştirdiği Yazbee sosyal medya platformu “Yeni nesil sosyal medya platformu sen yaz diye” sloganıyla 2 ay önce görücüye çıktı.Sektöre yeni giriş yapan platform yeni olmasına rağmen gayet iddialı.Diğer sosyal medya platformlarına nazaran daha spesifik olan platformda konu seçme imkanınız var.Peki nedir bu spesifik olan konular?

Platformda 24 konu başlığı var.Bunlara birkaç örnek verecek olursak ”haber”,”spor”,”moda”,”borsa”,”gurme” gibi başlıkları görüyoruz.Bu özellikler global sosyal medya platformlarına(Twitter,Facebook,Instagram) meydan okuyor.Elbette ki her uygulama yüksek beklenti ile ortaya çıkıyor.Fakat Yazbee‘nin iddiası hafife alınacak gibi değil.Kurulumundan yaklaşık 2 ay geçti ve 200000 kullanıcıya ulaştı.Ayrıca 2020 nin sonuna kadar 20 milyon kullanıcı hedefleri de var.

Yazbee‘yi biraz daha derinlemesine incelediğimizde Twitter ile Instagramı harmanladığını görüyoruz. Twitter’da olan bot kirliliği,yalan haberler gibi olayların olması beklenmiyor.Çünkü her hafta sonu bot temizliği yapılacağı söyleniyor.Diğer sosyal medya platformlarının yabancı merkezli olmasından dolayı veriler ülke dışında depolanıyor ama Yazbee platformunda verilerimiz Türkiye’de depolanıyor bu durum da kullanıcılara güven veriyor.

Sosyologer olarak uygulamanın Türk girişimciler tarafından desteklenmesi ve Türk mühendisler tarafından geliştirilmesini takdir ediyor,başarılar diliyoruz.

Yerli Sosyal Medya Platformu ”YAZBEE”” için 3 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
Instagram