Discord Nedir? Nasıl Kullanılır?

discord nedir nasıl kullanılır

Sesli İletişimde çığır açan ve ücretsiz olan Discord nedir? Nasıl kullanılır? Hepsini bu makalemizde ayrıntılı işleyeceğiz. Ayrıca, Discord indirme işlemine de değineceğiz. Son olarak da discord müzik botu ile neşenize neşe katacağız. Son zamanlarda, sesli iletişim uygulamalarına tabiri caizse fark atan Discord, hakkında daha detaylı bilgi için ayrıntılara inelim;

Discort Nedir?

Discord uygulaması, Team Speak uygulamasına rakip olarak doğmuş genellikle gamerların (oyuncuların) kullandığı iletişim ağıdır. Discord uygulamasına bilgisayar üzerinden girildiği gibi telefondan da girilebiliyor. Web haricinde İos ve Android marketlerinde de mevcut.

Discord uygulaması ile ücretsiz bir şekilde oda açabilir;

açtığınız oda içerisinde düzenlemeler yapıp girişleri kontrol edebilirsiniz. Discord uygulamasının ücretli versiyonu da mevcut fakat bizce gereksiz. Çünkü programın %90’ını ücretsiz şekilde kullanabiliyorsunuz.

Kayıt işlemini tamamladıktan sonra istedğiniz odaya girip arkadaşlarınızla sohbet edebilirsiniz. Fakat odaya girmek için elinizde sunucu kodu olmalı. Bu kodu kullanarak kanallara giriş yapabiliyorsunuz. Toplu konuşma dışında bireysel konuşmalarda mevcut tabiki. Hatta bu konuşmalarda ekran paylaşımı da yapabilir; konuşurken bir şeyler gösterebilirsiniz.

Discord’a nasıl kayıt olunur?

Öncelikle Discord’un anasayfasına gidip kayıt ol seçeneğine tıklamak zorundasınız. Discord’a Kayıt olmak için öncelikle e posta adresine sahip olmasınız. Çünkü e-posta doğrulaması yapmak zorundasınız. Ayrıca şifrenizi unuttuğunuz zaman şifreniz mailine gelecektir.

Discord kayıt linki için buraya tıklayın.

Discord İndirme İşlemi

Web sitesi üzerinden de online olarak kullanılabilen Discord‘u bilgisayarınıza da indirebilirsiniz. Discord’un sitesine girdiğinizde karşınıza Windows için indir seçeneği ve Discord’u tarayıcıda aç seçenekleri gelecektir. Eğer, bilgisayarınıza indirmek isterseniz, ‘windows için indir’ seçeneğine tıklamalısınız. İndirmek istemiyorsanız ve site üzerinden kullanmak istiyorsanız diğer seçeneğe tıklamalısınız.

Discord indirme linki için buraya tıklayın.

Discord’a Giriş Nasıl Yapılır?

Discord’a kayıt olup, indirdikten sonra tek yapmanız gereken şey discord giriş seçeneğine tıklayıp, bilgilerinizi yazmak olacaktır. Bilgilerinizi yazdıktan sonra da sunuculara girerek sohbetlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Discord odalarına referans kodu ile girebilirsiniz.

Girdiğiniz discord kanallarında metin ve ses kanalları vardır. Sizler, durumunuza göre kanalları tercih edebilirsiniz. Sol alttaki kısımda ayarlara girip, discortu kendinize göre özelleştirebilirsiniz.

Discord Botları Nedir?

Discord botları, Discord kullanıcılarının daha fazla verim almasını sağlayan botlardır. Bu botlar ile sunucunuzda bazı şeyleri bir yazı ile yapabilirsiniz. Örneğin, dinlemek istediğiniz bir şarkıyı bot aracılığı ile sunucunuzda çalabilirsiniz.  Discort botları indirmek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Discord;TeamSpeak ve Skype

Discord piyasaya sürülmeden önce oyuncuların tercihi Skype ve Teamspeak idi. TeamSpeak’da yaşanan ses kaymaları ve ses sorunları; Skype’da yaşanan gecikmeler oyuncuları bi hayli rahatsız etmişti. Bunları fırsat bilen Discord piyasaya sorunsuz bir şekilde giriş yapıp oyuncuları kendine çekti. Görünen o ki Discord ileride oyuncuların tercih edeceği en büyük iletişim uygulaması olacak.

Yorum Yap

Yorum yap