Emine Bulut

Emine Bulut
0

Emine Bulut

DUYURU

Bildiğiniz üzere Sosyologer’de haber içerikleri yayınlanmıyor.Son Emine Bulut olayından sonra bu tarz vicdan acıtan olayları farkındalık ve tepki oluşturmak amacı ile yayınlama kararı aldım.Bundan sonra Sosyologer’de güncel haber içerikleri de olacaktır.

Kırıkkale’de yaşanan olayda eşinden 4 sene önce boşanmış olan Emine Bulut eski eşi tarafından canice katledildi.Bir kafede gerçekleşen olayda eski karısını 10 yaşındaki kızının gözü önünde bıçaklayan cani Fedai Baran‘ın öldürme nedeni şu : “Bana çocuğumun yanında hakaret ve küfür etti”.Kızının gözü önünde bıçaklanan Emine Bulut kızına bakarak ”ölmek istemiyorum” haykırışlarında bulundu ve 10 yaşındaki kızı da can çekişen annesine bakarak ”Anne lütfen ölme” diyerek haykırdı.

Bir insanın canına müdahale bu kadar basit olmamalıdır.Kadın ve Hayvanlara yapılan caniliklere caydırıcı cezalar verilmelidir.

Olayın videosu da var fakat linkini paylaşmayacağım.İzlemenizi de tavsiye etmem.Böyle insan mı olur? Ben bunlarla nasıl aynı dünyada yaşıyorum? sorularını size sordurtur ki videoyu izleyenler Twitter’da #EmineBulut hashtagı ile tepkilerini dile getirip dediğim soruları soruyor.

Kadın cinayetlerinde bu olayın son olması temennisi ile…

Founder of Sosyologer

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir