İNGİLİZCE ÖĞRETMENLİĞİ BÖLÜM TANITIMI / NEDİR? / NE İŞ YAPAR?

İNGİLİZCE ÖĞRETMENLİĞİ BÖLÜM TANITIMI / NEDİR? / NE İŞ YAPAR?
0

21.yy’da dil öğrenmek her zaman, her iş, her kişi için önemli hale gelmiştir. Öğrenim gerekliliği her ne kadar artarsa, öğretici ihtiyacı da bir o kadar artar. İngilizce Öğretmeni ihtiyacı da son zamanda artan İngilizce öğrenme ihtiyacına paralel olarak artmıştır. Bu bölümü kazanmak için DİL sınavına girilmeli. Bölüm dersleri, içinde bulundurduğu formasyon dersleri ile birlikte mensup olunan üniversitenin Eğitim Fakültesinde görülür. Eğitim süresi 4 yıldır. Zorunlu hazırlık içerir.

İngilizce Öğretmenliği Mezunları Nerede Çalışır?

İngilizce öğretmenliği mezunları devlet okullarında, özel okullarda, dil kurslarında ve üniversite hazırlık bölümlerinde öğretmenlik yapabiliyor. Ayrıca yabancılara Türkçe öğretmek amaçlı açılan kurslarda da öğretmenlik yapabiliyor.

Tabii ki bölümün ne olduğu ve ne imkan sağladığı kadar içinde hangi dersleri barındırdığı da önemli. Bu derslerin tamamını burada yazarsak eğer sadece kalabalık etmiş oluruz. Lakin, hangi üniversitede kaçıncı sınıfta hangi ders var diye merak edenler Google’da “….. üniversitesi İngilizce öğretmenliği bilgi paketi” şeklinde aratarak arzu ettikleri bilgiye kolayca ulaşabilirler.

 

TARIK EMRE KARAGÜL – İNGİLİZCE ÖĞRETMENLİĞİ BÖLÜMÜ ÖĞRENCİSİ

Sosyologer, tüm platformda sosyoloji çerçevesinde paylaşımlar yapan ve sosyologlara yayın imkanı tanıyan dijital bir platformdur. Dijital sosyoloji arşivi oluşturma amacı ile kurulmuştur.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir