Bildirimler
Tümünü temizle

Dünya Sosyologlar Günü 2021 | Sosyolog Görüşleri

   RSS

0
Konu başlatıcı

Değerli sosyolog arkadaşlarımız, bu gönderi altına ''Sosyolojinin olması gerektiği yeri'' ifade edebilirsiniz. 2021'de paylaşılan bu gönderi gelecek senelere bir not defteri niteliğindedir.

Sosyoloji daima içimizde olacak.

10 Yanıt
0

2022'ye notumdur; Sosyoloji sizden korkmuyor.

0

Sosyolojinin değerli bir bilim olduğu düşüncesine katılın. Katılmamaya devam ederseniz iş işten geçecek. 

0

Sosyoloji sadece sözde bilim olarak kalmayacak. İlerleyen zamanlarda net olarak göreceğiz!

0

Bizi vuranlar aslında bizdendi.

0

Seneye de pek umutlu bakmıyorum.

0

"Biz çirkin bir adamın gece yarısı doğan çocuğuyuz. Ne çirkinliğimizi kabullenmeye cesaretimiz var ne de lambayı yakmaya. Çünkü çocuk çirkinse bizdendir, çirkin değilse artık bizden değil."

Sosyoloji her şeye rağmen o lambayı yakmak için var olacak. Sosyoloji ışığında daha fazla hayata dokunabilmek için biz hep buradayız! Olmaya da devam edeceğiz!

Olduğunuz yerden korkmayın, farkedin!

0

Az önce sınavdan çıkmış biri olarak Dünya sosyologlar günü kutlu olsun öğrenecek çok fazla bilgi var belki ama sevdiğin iş için herşey değer. 

0

 Sosyoloji süregelen, sonu olmayan, güncel, yeniliğe ve gelişime açık bir bilimdir. Bu yolda yürümeye başlayanlar için söylemek isterim ki yolun sonu yoktur ve bu yolda yürüdükçe aslında neyin ne oldugunu, nasıl olması gerektiğini öğrenmeye başlayıp, farkındalık seviyesinin yükseleceği, kendilerinin de gelişime ve yeniliğe açık olmaları gerektiğinin farkına varacaklardır. Bu yolda önyargıya, basmakalıp yargılara, tek pencereden bakmaya yer yoktur.

Biz  Sosyologların ülkemizde daha güzel yerlerde olması dileğimle 🤗

Güzel bir sözle bitirmek isterim : Khalepa ta kala “güzel şeyler zordur.”

 

0

Biz sosyologlar siz (toplum-yetkililer) bizi görmezden gelseniz bile çalışmaya, incelemeye, konuşmaya ve çoğu zaman sizleri rahatsız etmeye devam edeceğiz. Ama sizler bizi görmezden geldikçe kaos ve kargaşa içinde ve işin içinden çıkılmaz bir halde yaşamaya mecbur kalacaksınız.

Bence bu size dert olsun ve bu yazı tarihe bir not olsun...

0

2021 yılında sosyolojinin olması gerektiği yeri konuşmamamız gereken bir yerde olması gerekirdi. Bir daha bunu dile getirmeyeceğimiz senelerin gelmesini umut edelim.

Cevabınız

Yazar Adı

Yazar E-postası

Sorunuz *

Önizleme 0 Düzeltmeler Kayıtlı
Paylaş: