Tweetdeck Nedir? Nasıl Kullanılır?

Tweetdeck Nedir? Nasıl Kullanılır?
tweetdeck nedir nasıl kullanılır
0

Tweetdeck, Tweet atmak için vakti olmayanlar tarafından aranılıyor. Zaman ayarlı tweet atma programı olan Tweetdeck nedir? sorusu, tabi bunun ardından gelen Tweetdeck nasıl kullanılır? sorusunun cevabını bu yayında vereceğiz. Dilerseniz ayrıntılara geçelim;

TweetDeck Nedir? Nasıl Kullanılır? (Zaman Ayarlı Otomatik Tweet Atma Programı)

Tweet atmaya zamanı olmayan veya aklına gelen tweeti yazıp unutan ve atamayan Twitter kullanıcılarının tercih etmesi gereken TweetDeck‘i tanıtacağım.

Genelde sosyal medya uzmanlarının kullandığı Tweetdeck programı, son zamanlarda tüm kullanıcıların radarına girmiş durumda. Dilerseniz, daha detaylı bilgiler için alt başlığa geçelim;

tweetdeck-nedir

Tweetdeck Nedir?

Tweetdeck, Twitter‘a bağlı bir internet sitesidir.Yani Twitter çatısı altındadır bu nedenle güvenilirdir. TweetDeck‘e twitter hesabınızla giriş yaptıktan sonra sizi 1 ekranda 3 panel karşılayacak.Panalleri keyfinize göre ayarlayabilirsiniz.Peki nedir bu panaller? Anasayfa,Bildirimler,Mesajlar . Eğer kurumsal bir şirketin sosyal medya hesaplarını kullanıyorsanız veya büyük kitleye hitap ediyorsanız tek ekrandan çoklu panel size göre. Çoklu panel size hem hız kazandıracak hemde her şeyi eş zamanlı takip edebileceksiniz.

İşin özüne gelecek olursak TweetDeck, zaman ayarlı twitler atmanızı sağlamaktadır.Ayarı gayet basittir twitinizi yazıp zaman ayarınızı yapıyorsunuz ve o tarih geldiğinde tweet otomatik olarak atılıyor.Böyle birçok tweet yazıp hesap yönetebilirsiniz. Tüm özel günler için hazırlayacağınız zaman ayarlı twitler hem çalıştığınız şirket için yararlı olacak hem de bireysel olarak ne kadar duyarlı olduğunuzu gösterecek. Örnek panel aşşağıdaki gibidir.

Son olarak da belirtmemiz gerekli ki; Tweetdeck, Twitter platformu altında geliştirilen bir yazılımdır. Bu nedenle hiçbir tehlikesi yoktur. Gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Sorularınız için Twitter’dan @sosyologerofficial hesabına ulaşabilirsiniz.

Twitter kullanımı videosuna da aşşağıdan ulaşabilirsiniz. Her detayı ile anlatılmaya çalışıldı.

Yazar Hakkında

Yorum yap