Ücretsiz İngilizce Öğrenme Uygulamaları | En İyi 8 Uygulama

Ücretsiz İngilizce Öğrenme Uygulamaları | En İyi 8 Uygulama
0

Ücretsiz İngilizce öğrenme uygulamaları, ücretsiz yollarla dil öğrenmenize olanak sağlamaktadır. Pratik, işlevli ve etkili olduğu için bireyler tarafından tercih edilen bu programlar ile birlikte İngilizce öğrenmek için yüksek ücretler ödemek zorunda kalmayacaksınız.

Evde İngilizce öğrenme yollarının her geçen gün gelişen teknoloji sayesinde çoğaldığını söylemek mümkündür. Özellikle bazı ücretsiz mobil uygulamalar, İngilizce pratiklerini genişleterek öğrenmeyi kolaylaştırmaktadır. Pandemi sürecinde, kursların kapalı olduğu bu dönemde online İngilizce öğrenme uygulamaları, dil öğrenimine katkı sağlamaktadır. Birçok ücretsiz ve Premium üyelik seçeneği olan uygulamayı, bu uygulamalar ile ilgili sıkça sorulan soruları sizin için derledik.

Ücretsiz İngilizce Öğrenme Uygulamaları

 1. Duolingo
 2. Cake
 3. Mondly
 4. Tongo
 5. Quizlet
 6. Voscreen
 7. Memrise
 8. WordBit

1.Duolingo

dualingo

Ücretsiz İngilizce öğrenme siteleri arasında en çok indirilen ve en çok kullanılan uygulamalardan biridir. Uygulamayı hem bilgisayardan hem de telefonunuzdan uyumlu hale getirerek istediğiniz cihazdan çalışma yapabilirsiniz. Görsel ve işitsel alanda geliştirilmiş içerikler ile okuma, yazma ve telaffuz pratiklerinizi geliştirebilirsiniz. Ücretsiz üyelik birçok avantajı kullanmanızı sağlarken, ara ara reklam izletmesi uygulamanın sayılı dezavantajlarından biri. Bir başka dezavantaj da kullanım sırasında mutlaka internetinizin aktif olması gerekmektedir. Duolingo Plus üyelik alarak hem reklamlardan hem de offline ders içeriklerinden faydalanabilirsiniz. Üyelik ücretinin birçok özel ders ve kursa kıyasla uygun fiyatlı olduğunu da söylemek mümkündür.

 • EDİTÖRÜN SEÇİMİ
 • Yapımcısı: Duolingo
 • Puan: 4,6

Google Play Store

App Store

2.Cake

cake

Cake, ücretsiz İngilizce öğrenme programları arasında en yüksek puanlı uygulamalardan biridir. Günlük hayatta ihtiyacınız olan ifadeleri öğrenebileceğiniz, günlük konuşma dili pratikleri yapabileceğiniz bir uygulama. Ses kaydetme özelliği sayesinde telaffuz yanlışlarınızda sizi uyarıyor ve daha iyi bir telaffuz için çalışmalar yapmanızı sağlıyor. Online öğretmenler sayesinde, konuşma pratiklerinizi de geliştirmeye imkân veriyor. Ancak uygulama, mevcut seviyenizi yükseltmek için yetersiz kalıyor, daha çok mevcut bilgileri kullanım ve kelime bilgisi ekleyerek İngilizceyi tarafınızca aktif bir kullanıma getirmeyi amaçlıyor.

 • Yapımcısı: Cake Corp.
 • Puan: 4,8

Google Play Store

App Store

3.Mondly

Mondly

Ücretsiz İngilizce öğrenme siteleri içerisinde en kapsamlı uygulama olduğu söylenebilir. Sizin için oluşturulan günlük hedefler ile hem gramer hem de kelime çalışmaları sunuyor. Çalışma pratikleri arasında diyalog dramaları ve arttırılmış gerçeklik mevcut. Bu sayede son derece akılda kalıcı çalışmalar ile başarılı bir ilerleme izlemeniz mümkün.

 • Yapımcısı: ATi Studios
 • Puan: 4,6

Google Play Store

App Store

4.Tongo

tongo

Eğer hedefiniz ücretsiz sıfırdan İngilizce öğrenmek ise, Tongo sizin için en iyi tercihlerden biri olabilir. Güçlü görselleri ve animasyon özelliği ile kelime bilginizi ve temel ifadeleri akıcı hale getiriyor. Kitapları sizin için seslendiriyor ve dilerseniz okuma yapmanıza da olanak sağlıyor. Birçok uygulama gibi Tongo’nun da Premium özelliği var ancak içerik olarak üye olmaya değecek farklılıklar bulunmuyor.

 • Yapımcısı: Mobapp Development Ltd
 • Puan: 4,7

Google Play Store

App Store

5.Quizlet

Quizlet

Quizlet, arkadaşlarınız ile aynı anda çalışmalar yapabilme imkânı sunduğundan, en interaktif uygulamalardan biri sayılabilir. Uygulama içerisinde kelime bilgisini arttırmak amacıyla tasarlanan oyunları mevcuttur. Hazır çalışma kartlarından faydalanabileceğiniz gibi, kendi kart çalışmalarınızı da oluşturarak kendinize etütler düzenleyebilirsiniz. Öğren modu ile sınavlara hazırlanabilir, yaz modu ile de tekrarlarınızı yaparak öğrendiklerinizin kalıcılığını ölçebilirsiniz. Quizlet Go üyesi olarak Premium kullanıcı olarak gece modu, çevrimdışı eğitim, sınırsız sınıf ve reklamsız içerikler imkânı gibi birçok ayrıcalığa ulaşabilirsiniz. Premium üyelikler içerisinde en kapsamlı özelliklere sahip uygulamalardan biridir. Quizlet Go ücreti 399.99 TL’dir.

 • Yapımcısı: Quizlet Inc.
 • Puan: 4,6

Google Play Store

App Store

6.Voscreen

Voscreen

Türk yapımcılar tarafından geliştirilen bir uygulama olan Voscreen, videolu bir öğrenme uygulamasıdır. Uygulama, videoları altyazılı veya altyazısız izleme seçeneği ile kelime bilginizi ve konuşma pratiğinizi arttırmayı amaçlıyor. İçerikler tür olarak zengin olsa da güncelleme yapılmadığından belli bir süre videoları bitirmiş oluyorsunuz. Bu nedenle, kısa vadeli bir kullanım için faydalı bir uygulama.

 • Yapımcısı: Voscreen
 • Puan: 4,3

Google Play Store

App Store

7.Memrise

Memrise

Ücretsiz yabanı dil öğrenme programları arasında en başarılı uygulamalardan biri olarak ödül alan Memrise, İngilizceyi oyunlaştırma yöntemi ile öğretmeyi amaçlıyor. Hikâyede bir ajan olarak görev alıp birçok kullanımı aktif olarak öğrenebiliyorsunuz. Ayrıca günlük konuşma dili ve kelime haznesi en geniş uygulamalardan biri. Çalışmalarınızı test edebileceğiniz, hafızanızı kontrol edebileceğiniz etkinlikler de mevcut. Yıllık premium ücreti en az olan uygulamalardan olsa da Premium özellik almadan çoğu çalışmayı yapmanıza olanak veriyor. Yıllık Premium ücreti 149.99 TL’dir.

 • Yapımcısı: Memrise
 • Puan: 4,6

Google Play Store

App Store

8.WordBit

Wordbit

Kilit ekranınızda size kelime ve ifade öğretmeyi amaçlayan bir uygulamadır. Bu uygulamadan çok kapsamlı bir dil öğrenimi beklemek doğru olmaz. Uygulama içerisine girip çeşitli çalışmalar yapmanız da mümkündür. WordBit’de telaffuz çalışmaları da bulunmaktadır. Ancak asıl amacı, telefonu elinize her aldığınızda kilit ekranında sizi İngilizce kelimelere ve ifadelere maruz bırakmaktır.

 • Yapımcısı: WordBit
 • Puan: 4,3

Google Play Store

SIKÇA SORULAN SORULAR

Ücretsiz Nasıl İngilizce Öğrenebilirim?

Herhangi bir kursa gitmeden, özel ders almadan da İngilizce öğrenmek elbette mümkündür. Birçok aplikasyon ve uygulama sayesinde dil öğreniminizi hızlandırabilir, kelime haznenizi geliştirebilirsiniz. Unutmamalısınız ki, dil öğrenme en iyi çokça maruz kalma ile mümkündür. Doğru uygulamalar ile yapacağınız günlük pratikler kalıcı öğrenme yolunda size yardımcı olacaktır.

En İyi İngilizce Öğrenme Programı Hangisi?

En iyi İngilizce öğrenme programını belirlemek sizlerin elinde. Her uygulamanın kendi içinde bir hizmet amacı bulunmaktadır. Sizler de dili öğrenme amacınıza ve seviyenize uygun olan uygulamayı seçebilirsiniz. Tercih edilen en iyi uygulamalar ve onlara dair sorulan soruları sizler için derledik.

Tongo İngilizce Öğren Ücretli Mi?

Tongo, ücretsiz bir şekilde telefonunuza indirebileceğiniz bir puanı 4.8 olan uygulamadır. Sizin belirttiğiniz düzeye, dil öğrenme amacınıza, ilgi alanlarınıza ve tercihlerinize göre çalışma periodları oluşturuyor. Günlük içerikler ile yazmanızı, okumanızı ve kelime öğrenmenizi sağlıyor. Birçok uygulamada olduğu gibi Tongo’nun da Premium üyelik özelliği vardır.  Tongo Plus içerisinde daha geniş kapsamlı içerikler, İngilizce mini kitaplar mevcuttur. Aylık plus üyelik ücreti, 104.99 TL’dir. Yıllık plus üyelik ücreti ise 439.99 TL’dir.

Cake İngilizce Uygulaması Ücretsiz Mi?

Bir başka ücretsiz İngilizce öğrenme uygulaması da Cake’tir. Cake, her gün sizin için videolar eşliğinde özel ifadeler seçiyor, kelime veya cümleleri sesli bir şekilde dinlemenizi sağlıyor, sesinizi kaydederek telaffuzunuzun doğruluğunu kontrol etmenize yardımcı oluyor, quizlerle çalışma pratiklerinizin kalıcılığını ölçüyor. Tamamen ücretsiz bir uygulamadır.

Duolingo Ücretsiz Mi?

Duolingo, uygulama marketleri arasında en çok indirilen ve en çok kullanılan ücretsiz uygulamalardan biridir. Dinleme, okuma, konuşma ve temel gramer bilgilerini öğretmeyi amaçlayan bu uygulama öncelikle seviyenizi belirleyen bir test yapıyor. Daha sonra size, konu odaklı görsel, işitsel ve yazı temelli çalışmalar sunuyor. Tüm bunların yanı sıra, listenize eklediğiniz arkadaşlarınızın da gelişimini görebilir, motivasyonunuzu arttırabilirsiniz. Duolingo’da Premium üyelik sistemi de mevcuttur.

Duolingo Ücreti Ne Kadar?

Duolingo Plus üyeliği ile çevrimdışı dersler izleyerek reklamsız bir eğitim almak mümkündür. Bir aylık üyelik, 104,99 TL, bir yıllık toplu üyelik ise 683,99 TL’dir. Ayrıca Duolingo Plus, 14 gün boyunca ücretsiz deneyim sunuyor. Üyeliğinizi de istediğiniz zaman iptal edebiliyorsunuz.

Duolingo Çok İnternet Yer Mi?

Duolingo’da eğer Premium üye değilseniz, internete mutlaka bağlı olmalısınız. Uygulama video odaklı olmadığı için çok fazla internet yemiyor. Ancak görseller ve aktif alıştırmalar nedeniyle mutlaka internete ihtiyaç duyuluyor.

Duolingo Sertifika Veriyor Mu?

Duolingo, bir oyun hissiyatı sunacak şekilde tasarlanmış olsa da bilimsel olarak etkinliği kanıtlanmıştır. Ana platform aynı zamanda Duolingo English Test de kullanıcıya sunulmaktadır. Bu test, 2000’den fazla üniversite tarafından kabul edilen bir dil sertifikası sunmaktadır.

İngilizce Uygulamaları ile İngilizce Öğrenmek Mümkün Mü?

Dil öğrenmek çoğu zaman büyük bir önyargı ile birlikte zorlaştırılır. Oysa küçük pratiklerle İngilizce öğrenmek, pratikleri zenginleştirmek mümkündür. Uygulamalar ile İngilizceyi bütün gramer yapıları ve kullanımı ile kusursuz öğrenmek elbette mümkün değildir. Ancak, birçok uygulama ile İngilizcenizi temellendirebilir, günlük konuşma pratikleri oluşturabilir ve kelime dağarcığınızı genişletebilirsiniz.

Keşfedin: Polyglot Ne Demek?

İngilizce Kelime Oyunları

 • Hangman (Adam Asmaca)
 • Crossword Puzzles (Bulmacalar)
 • Ruzzle
 • Johnny Grammar’s Word Challenge
 • Word Wrangling
 • Wordfix Game
 • Word Connect
thumbnail
Önerilen Yazı
Yabancı Dil Öğrenmek İçin Neler Yapabiliriz?

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi sosyoloji Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Medya ve Kültürel Çalışmalar Anabilim Dalı. ebrumelistumbul@gmail.com

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir