Suç Sosyolojisi Alanında İlerlemek İstiyorum

Misafir tarafından
6 Temmuz 2022 tarihinde soruldu

merhaba

Ben sosyoloji 3. sınıf öğrenciyim, suç sosyolojisi alanında ilerlemek istiyorum bu bölümü yazarken de hayalim bu alanda ilerlemekti ve artık eminim bundan fakat nereden nasıl başlamalıyım bilmiyorum , araştırmalarıma göre pek bir öneri düzeyinde kaynak yok. Belki bu platformda bu alandan içinde olan veya bu alanda gitmek isteyenler vardır sizin yetkinliğinizi düşünerek size sormak istedim. Suç sosyolojisi alanında ilerlemek isteyen bir sosyoloji adayı nerden başlamalıdır, hangi sosyologlar üzerinden gitmelidir?

teşekkür ediyorum

2
Bir Cevap Yaz

Cevaplar (2) 2

  1. Süreyya Ecem KayanSüreyya Ecem Kayan

    Merhaba, başlangıç için Lombrosso-Suçlu İnsan ve Tulin İçki-Kriminoloji kitabını önerebilirim. Merton gibi sapma üzerine çalışan sosyologlar suç sosyolojisi alanında önemlidir. Kriminoloji derslerinde temel olarak Durkheim-İntihar üzerinden de suçlu insan profili ve toplumun suça eğilimi üzerinden ilerleniyor.

    0
  2. Kübra ŞahinerKübra Şahiner

    Merhaba, Tülin İçli- kriminoloji kitabı suç sosyolojisi üzerine yazılmış güzel kitaplar arasındadır. Araştırma kitabı olarak ise Rumeysa Akgün- Adam Öldüren Kadınlar ve Gizem Çelik- Öldürülen Erkeklikler kitabını önerebilirim.

    0

Senin Cevabın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar (*) olarak işaretlendi.