Yüksek Lisanstan Sonra Ne Gelir?

Misafir tarafından
3 Ağustos 2022 tarihinde soruldu

Merhabalar, lisans eğitimden sonra yüksek lisans geliyor. Peki, yüksek lisanstan sonra ne geliyor? Bu konu hakkında aydınlatırsanız sevinirim.

2
Yüksek Lisans Soruları
Bir Cevap Yaz

Cevaplar (2) 2

  1. SosyologerSosyologer

    Yüksek lisans eğitiminden sonra ”DOKTORA” eğitimi gelir. 2 yıllık tezli yüksek lisansı tamamladıktan sonra bir sonraki aşama olan doktora aşamasına geçiş yapabilirsiniz. Tabi bunun içinde belirli kriterlere uyum sağlamış olmanız gerekir.

    0
  2. Hakan ÇakmakHakan Çakmak

    Yüksek lisanstan sonra iki ihtimal vardır. İki ihtimalden ihmal edilen biri başka bir alanda yüksek lisans yapabilirsiniz. Bu konuda bir sınırınız yok. Hatta kendinize güveniyorsanız hem tezli hem tezsiz aynı anda YL yapabilirsiniz. Diğer ihtimal Doktora yapmak ki bu çok kapsamlı ve çok önemli bir unsurdur. Doktora iki farklı anlam içerir. Birisi TIP doktorası bir de Bilim Doktorasıdır. Doktora çok kapsamlı bir alan ve çok zorlu çok emek ister. Bitirdikten sonra literatüre katkı yapabilecek bir yetkinlik kazanabilirsin. Aynı zamanda eğer biraz şanslıysanız üniversitede hocalık yapacak bir pozisyon bulabilirsiniz. Son olarak doktora için iyi bir ingilizce bilgisi büyük bir avantaj sağlayacaktır.

    0

Senin Cevabın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar (*) olarak işaretlendi.