Mitoloji Konulu En İyi Film Önerileri | 10 Efsane Film

Mitoloji Konulu En İyi Film Önerileri | 10 Efsane Film
0

Mitoloji konulu film önerileri, doğaüstü olayları severler için zaman geçirmenin harika bir yolu olabilir. Mitolojinin fantastik dünyası Doğu’nun efsaneleri, Batı’nın mitleri ile her geçen gün daha büyük bir izleyici kitlesi ile büyüyor. Mitoloji konulu film önerilerini incelerken filmlerin konularını da kısaca değerlendirdik. Mitolojik yapımlar ile dünyadan kopmaya hazır olun. Sizin için derlediğimiz en iyi mitoloji konulu film önerileri:

1.Yıldızlar Geçidi (1994)

Yıldızlar Geçidi bilim kurgu alanında en başarılı ilkler arasındadır. Eski Mısır mitolojisinden konu alan yapımda bir arkeoloğun daha önce bulunmamış fazlasıyla eski ve gizemli bir geçiş keşfetmesi ile hikaye başlıyor. Öyle ki geçit başka bir gezegene çıkmaktadır. Şimdi bu yeni gezegeni keşfetme zamanı. Yapımın yönetmen koltuğunda Roland Emmerich oturuyor.

2.Herkül (2014)

Herkül 2014 yılında vizyona giren Yunan Mitolojisinden konusunu alan bir bilim kurgu filmidir. Yunan mitolojisinde herkes Herkül’ün Zeus’un oğlu olduğunu bilir. Herkül’ün düşmanlarına karşı olan mücadelesinde ona eşlik edin. Aksiyonun yanı sıra bilinen isimler ile dolu bir yapımdır. Dwayne Johnson, Irina Shayk ve Barbara Palvin bu isimlerden en çok bilinenleri. Bir tanrının düşmanları ile olan mücadelesine tanıklık edin.

3.Percy Jacson: Şimşek Hırsızı (2010)

Percy Jacson Şimşek Hırsızı, serinin yapımlarından biridir. Antik Yunan mitolojisinin uyarlama hikayelerinden biri yapımda canlandırılıyor. Percy’nin görevi Zeus’un çalınan şimşeiğini bulmak ve aslında hırsız olmadığını ortaya çıkarmaktır.

mitoloji4.Dünyanın Durduğu Gün (2008)

Dünyanın Durduğu Gün, 2008 yılında yayınlanmış olan bilim kurgu filmidir. Dünyadaki insanların sürekli dünyayı kirletmeleri ve dünyanın kıymetini bilmemeleri beraberinde uzaylıları harekete geçirir. Tüm dünyayı korumak için insanlara artık güvenilmeyeceğini düşünmektedirler. Yapım mitolojide insanların dünyaya zarar vermeleri halinde mitolojik dünya dışı canlıların onların elinden dünyanın alınacağına dair kanıya dayanmaktadır. Keanu Reeves, Jennifer Connelly gibi ünlü isimleri yapımda keyifle izleyeceksiniz. Sizce Dünya insanoğlu için hala bir yuva olabilecek mi?

5.Pan’ın Labirenti (2006)

Pan’ın Labirenti, mitolojinin farklı kültürlerdeki hallerinden esinlenerek oluşturulmuş bir yapımdır. Öyle ki mitoloji konulu film denildiğinde ilk akla gelen yapım olduğunu da söyleyebiliriz. Dizinin hikayesi 2.dünya savaşından hemen sonra geçiyor. Henüz çok küçük olan Ofelia taşındıkları evin bahçesinde bir labirent bulur. Hayatın ondan aldığı heyecan ve eğlenceyi labirentin içinde onu beklemektedir.

6.Mumya Serisi (1999)

Mumya kelimenin tam anlamı ile mitoloji ile bezeli bir film serisidir. Mısır mitolojisinde kötü ruhların yeniden canlanmaları için birkaç büyülü sözcük yeterli olabilir. Lanetler bu anlar için vardır. Ancak büyülü sözcükleri okuyabilecek uzmanları her yerde göremezsiniz. Altın avcısı olan iki kardeşin antik bir kent arayışı ile Mısır’a gelmeleri beraberinde olaylar hareketlenmeye başlar. Korku ve komediyi bir arada göreceksiniz.

7.Malefiz (2014)

Mitolojik canlılar ile dolu olan bir sihirli orman hayal edin. Orada yaşayan ve ormanı koruyan Malefiz bir gün insanlığın krallığından bir adama aşık olur. Ancak aşık olduğu adam onun duygularını anlamak ve onunla bir hayat sürdürmek yerine onun kanatlarını keserek krallığa götürür. Çıkarları için Malefiz’i kandıran bu adam için hayat sandığından daha kötü olacaktır. Malefiz’in insanlara karşı olan büyüyen kini ile her şey daha zor olacaktır.

mitolojik8.Alaaddin (2019)

Alaaddin hikayesini hepimizin bildiği şanslı bir adamdır. Lambadan çıkan cin hayatını birden değiştirecektir. Alaaddin’in sihirli lambası ve cini ile olan maceralarına beraber tanıklık edelim. Alaaddin için Prenses Jasmine’ı etkilemek artık çok daha mümkündür. Tabi arada hallolması gereken büyük bir karmaşa da vardır. Çünkü ülkeyi karmaşaya sürükleyecek bir sorun hemen kapının önündedir.

9.Wonder Woman (2017)

Wonder Woman, sadece kadınların yaşadığı mitolojik bir diyardan çıkarak harekete geçmiş bir kahramandır. Onun tek amacı ise kendi ülkesini kurtarmaktır. Gerçek anlamda insan üstü yeteneklere sahiptir. Mükemmel güçlü ve hızlı olan bu kahramanın hikayesi ise aksiyon dolu. Süper kahraman filmleri kategorisinde de yer aldığını söylemekte fayda var. Aksiyon ve doğaüstü kategorisinde yer alan bir yapım.

10.Mısır Tanrıları (2016)

Mısır’ın Tanrıları olarak da çevrilen yapımda Mısır mitolojisinin meşhur tanrılarının birbirleri ile olan savaşı oldukça büyük yıkım getirecektir. Karanlık ve aydınlığın savaşında tarafların tanrıların gücüne sahip olduğunu düşünün. Aksiyon, yıkım ve macerayı burada göreceksiniz.

En iyi filmleri keşfetmek için: https://filmleroner.com/

thumbnail
Önerilen Yazı
Sendromlara İlham Olan 5 Ünlü Kurgusal Karakter

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir