Toplumdaki Dezavantajlı Bireylere Yönelik Proje Önerileri Yazınız

Misafir tarafından
29 Aralık 2023 tarihinde soruldu

Merhaba, Toplumdaki dezavantajlı bireylere yönelik proje önerileri yazınız gibi bir sorum var. Lise öğrencisiyim. Bu alanda karşıma siz çıktınız, fikir verebilir misiniz? Ne gibi öneriler yazabilirim

1
Sosyoloji Hakkında Sorular
Bir Cevap Yaz

Cevaplar (1) 1

 1. Rabia KıvrakRabia Kıvrak

  Merhabalar,

  Öncelikle dezavantajın kapsamı proje önerilerini şekillendirmede önemlidir. Ama basit usul bir kaç fikir sunacak olursak:

  1- Eğitimde Fırsat Eşitliği Projesi.(Dezavantajlı bölgelerdeki öğrencilere eğitim materyalleri, online ders destekleri ve mentorluk imkanları sunabiliriz.)

  2- Meslek Geliştirme Atölyeleri Projesi. (Meslek edinmeye yönelik atölyeler düzenleyerek, dezavantajlı bireylere yeni beceriler kazanma imkanı, iş bulma/kurma fırsatı sunabiliriz.)

  3- Sağlıklı Yaşam Projesi. (Ücretsiz sağlık kontrolleri ve sağlık bilinci kampanyalarıyla dezavantajlı bireyleri sağlıklı yaşam konusunda bilinçlendirebiliriz.)

  4- Engellilere Duyarlılık Eğitimi Projesi. (Toplumda engelli bireylere yönelik farkındalık oluşturmak adına okullarda ve iş yerlerinde engellilere duyarlılık eğitimleri düzenleyebiliriz.)

  gibi örnekler çoğaltılabilinir.

  0

Senin Cevabın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar (*) olarak işaretlendi.