Diz Protezi Ameliyatı Fiyatları 2024 Güncel

Diz Protezi Ameliyatı Fiyatları 2024 Güncel
0

Diz protezi ameliyatı; ameliyatın türüne, protezin malzemesine ve teknolojisine, cerrahın deneyimine, ameliyatın gerçekleşeceği hastaneye ve sunduğu hizmetine, ameliyat sonrası fiziksel terapi, rehabilitasyon süreci, ilaç maliyetlerine bağlı olarak farklılıklar gösterir. Diz protezi ameliyatı aşınan diz ekleminin kaybolan hareket kabiliyetini geri kazanmak ve ağrı şikayetlerini ortadan kaldırmak amacı ile ortopedi uzmanı ve işinde profesyonel olan bir ekip ile gerçekleştirilir.

Diz protezi ameliyatı olmaya karar verdiyseniz ameliyatınıza girerken kendinizi güvende hissetmek istersiniz ve maliyetinin ne kadar olacağını da doğal olarak merak edersiniz. Diz protezi ameliyatlarında açık cerrahinin haricinde başka bir yöntem yoktur. Robotik olarak yapılan diz protezi ameliyatları da açık cerrahi yöntemle gerçekleştirilir. Bu nedenle, diz protezi ameliyatı fiyatları için doğru fiyatı öğrenmek için ameliyat olmak istediğiniz cerrahınızla veya sağlık kuruluşuyla iletişime geçip bilgi almak gerekir. Ameliyatın maliyeti, ödeme seçenekleri ve sigorta karşılaması hakkında daha net bilgileri bu şekilde alabilirsiniz. Doktorunuz doku kaybınızı inceleyerek uygun protez malzemesi ve ameliyat planı oluşturacaktır.

Diz Protezi Ameliyat Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Diz protezi ameliyat fiyatları her hastada uygulanan protezin malzemesine, yatış süresine, hastanın ameliyat olduğu hastaneye, cerrahin deneyimine göre belirlenir ve bu durum değişiklik gösterebildiğinden net olarak belirli bir ücret telaffuz etmek mümkün olmamaktadır. Diz protezi ameliyatında en önemli unsur protezin malzemesi ve hastanın eklem dokusunda ki hasarın boyutudur.

Robotik Diz Protezi Ameliyatı Fiyatları?

Robotik diz protezi ameliyatı fiyatları birçok faktöre bağlı değişiklik gösterebilir. Robotik diz protezi ameliyatı ülkemizde sadece robotik cihazın bulunduğu hastanelerde ve robotik cihazın geçici olarak transfer edilebildiği hastanelerde yapılabildiğinden normal diz protezi ameliyatından daha yüksek fiyatlı olabilir. Robotik diz protezi çok daha hassas, milimetrik hesaplamalarla ve kontrollü olarak cerrahi tedavide bilgisayar destekli bir sistemdir ve insan kaynaklı hataları minimuma indirir. Robotik diz protezi ameliyatı fiyatı hakkında en net bilgiyi karar verdiğiniz cerrahınızdan ve hastanenizden alabileceğinizi unutmayın.

Diz Protezi Ameliyatı Kaç Saat Sürer?

Diz protezi ameliyatı genellikle 1 ila 2 saat sürer fakat eklemlerde ki doku kaybına ve ameliyat türüne göre bu süre değişiklik gösterebilir. Spinal veya genel anestezi uygulanarak açık ameliyat şeklinde yapılır. Ameliyattan birkaç saat sonra protezin oturması için hasta destek ile yürütülür.

Diz Protezi Ameliyatı Sonrası İyileşme Nasıl Olur?

Diz protezi ameliyatı sonrası iyileşme 6 ila 12 hafta arasında değişir. Hastanın yaşı, kilosu, ameliyat türü, yaşam tarzı gibi birçok faktör iyileşmeyi etkiler. Ameliyat sonrası biraz yürütülür ve oturtulur, böylelikle protez dizde uyum sağlar. Hastanın durumuna göre birkaç gün içinde taburcu edilebilir. İlk üç hafta pansuman yapılır ve su değdirilmez. İyileşme düzenli egzersiz ve beslenmeyle hızlanır ve üç haftadan sonra eski yaşama geri dönülür. Ameliyattan sonra hareket edilir fakat ağrılar kısa süreli devam edebilir bu ağrılar normal ameliyat kesi ağrılarıdır. Ameliyattan önce yaşanan şiddetli ağrılar ve hareket kısıtlılığı birkaç hafta sonra ortadan kalkacaktır. Bu süreçte doktorumuzun vermiş olduğu ilaçları aksatmamanız gerekir. Ameliyat protezlerinin ömrü maksimum 25 yıl olup kaliteli yaşam tarzına geçiş yapılmazsa bu süre daha da kısalabilir. Bunun için ameliyattan sonra egzersizlere ve sağlıklı yaşama önem vermelisiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir