En İyi İngilizce Kurs Önerileri | İstanbul, Ankara ve İzmir

Türkiye'deki en iyi İngilizce kursları, iyi bir İngilizce kursunun özellikler ve İngilizce öğrenimini geliştirmek için yararlanabileceğiniz online kaynaklar hakkında bilgiler verilmiştir.

En İyi İngilizce Kurs Önerileri | İstanbul, Ankara ve İzmir
0

Küreselleşen dünya düzeninde kişiler birçok yeni duruma uyum sağlamaktadır.  Bu yeni düzen eğitim, iş, turizm ve sosyal etkileşimde uluslararasılaşmaya neden olarak evrensel dillerin önemini arttırmıştır. Bu noktada da iletişimin ve küreselleşmenin anahtarı dil öğrenimidir. İngilizce de Dünya’da en yaygın kullanılan küresel bir dil olarak kilit konumdadır. Bu nedenle İngilizce dil gelişimine önem vermek ve öğrenmek birçok yeni kapının anahtarı olacaktır. İngilizce öğreniminin birçok farklı yolu bulunmaktadır. Bunlar arasında İngilizce dil kursları hem esnek zamanlı olması hem pratikliği açısından üniversite dil eğitimi programlarından sonra en çok tercih edilen İngilizce öğrenimi yoludur. Sizler için listelediğimiz en iyi İngilizce dil kursları şunlardır:

1.Akademik Yabancı Dil Kursları

Akademik Yabancı Dil Okulları, yetişkinlere özgü oluşturulan müfredatı ile yurtdışında (Londra) dil okulu olan Türkiye’deki ilk dil okuludur. Güncel konu içeriklerini ele alan Londra merkezli The Academic Publising yayınevlerine ait yayınları ve terminolojik bilgisiyle İstanbul İngilizce kursu önerilerinde önde gelmektedir. Öğrencilerine Londra’daki okulunda da iki haftalık konuşmaya dayalı eğitimlerini ücretsiz olarak sunmaktadır. Bu nedenle İngilizce konuşma kursu tavsiyesi olarakta değerlendirilebilinir. Akademik Kids, Akademik Teens, Akademik Adult ile her yaş grubuna özgü alt yapıları bulunan kurumun derslerini de yüz yüze deneyimleyebilmek için ücretsiz demo ders talebinde de bulunabilirsiniz.

2.British Time Dil Okulları

İstanbul’un en eski ve tecrübeli dil okullarının başında gelmektedir. MEB’ e bağlı bir kurs merkezidir. Bu nedenle denetime tabi ve öğrenme garantili bir kurs merkezidir. Başarısız olduğunuz kuru hiçbir ücret ödemeden tekrar alma hakkınız bulunmaktadır. İş İngilizcesi konusunda da uzman bir kurstur. Online olarak eğitim yöntemi de mevcuttur. 4 seviye eğitim alan kursiyerlerin 3 hafta İngiltere’ye gitme hakkı bulunmaktadır. İstanbul haricinde Diyarbakır ve Kayseri’de de şubeleri bulunmaktadır. Fiyatları ise 8000-1100 TL civarında değişmektedir.

3.Amerikan Kültür Dil Okulları

Türkiye’nin en iyi dil kursları arasında üst sıralarda yer alan Amerikan Kültür, kursiyer memnuniyeti en fazla olan dil okuludur. Kişiye özel ders programlarıyla hem sınav İngilizcesi hem de genel İngilizce olarak istediğiniz alana yönelik eğitim verebilmektedir. Ana dili İngilizce olan eğitimcilerle çalışmakta ve Europass belgesiyle Avrupa’da iş imkânı sunabilen Türkiye’deki tek kurstur. 2024 yılı ortalama fiyatı 9000 TL civarındadır. Türkiye’de; İstanbul, İzmir, Ankara gibi illerimizin yanı sıra 75 şehirde 362 şubesi daha bulunan geniş çaplı bir İngilizce kurs zincir markasıdır.

izmir dil kurslari

4.English Time Dil Okulları

Kurs, başlangıç seviyesinden üst seviyelere kadar eğitim programı olan yabancı öğretmenlerin yanı sıra Türk öğretmenlerle süreci destekleyen bir eğitim anlayışına sahiptir. Türkiye’de en çok şubesi olan dil kursudur. Sınav İngilizcesine yönelikte %96 oranında başarıya sahiptir. Fiyatları 11.500 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

5.Just English Dil Okulları

İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Kocaeli ve Sakarya’daki 20 şubesiyle hizmet veren bir dil kursudur. Ayrıca Just English’in ABD’de de 3 şubesi (New York, Los Angeles ve New Jersey) bulunmaktadır. Ana dili İngilizce olan yabancı öğretmenlerle eğitim vermektedir. Fiyatları 10.000 TL civarındadır. Eğitim sürecini tamamlayan kursiyerlere yan dil yani 2. yabancı dil eğitimi (Rusça, İspanyolca ve Almanca) seçeneği de sunmaktadır. Bu yönüyle dil kursu önerileri içinde dikkate alınmalıdır.

6.Dilko English

İngilizce dil eğitimi veren eski bir Türk markasıdır. Eğitimi gayet başarılıdır. Tüm dil sınavlarına yönelik eğitim programı mevcuttur. Bunun yanı sıra kişiye özel birebir derste alınabilmektedir. Buna ek olarak 2.dil öğrenimi seçeneği olarak Almanca dil eğitimi de mevcuttur. Fiyatları 8000-12.000 TL civarındadır. İstanbul İngilizce kursu önerileri içinde değerlendirilebilinir.

7.Cambridge Academy İngilizce Kursu

Yabancı menşeili ve İstanbul merkezli bir dil kursudur. Özellikle iş İngilizcesi ve özel dersler konusunda alanında uzmandır. Online ve yüz yüze ders seçenekleri mevcuttur. Fiyatı 12.000 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

8.Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Kursu

İstanbul Boğaziçi Üniversitesi tarafından gerçekleştiren kursta kurlar arası geçme notu mevcuttur. Bu şekilde tam bir öğrenme sağlayarak bir üst kura geçmeniz sağlanmaktadır. Bir dili öğrenmek için gereken gramer ve kelime bilgisi ile okuduğunu ve duyduğunu anlama, konuşma ve yazma gibi ana becerilerin hepsinin bir arada öğretildiği bir program kullanılmaktadır. Bir yıl içerisinde Sonbahar, Kış, İlkbahar ve Yaz olmak üzere 4 kurs dönemi bulunmaktadır. Hafta sonu (Cumartesi-Pazar 10:00- 13:00) ve Hafta İçi Kursu (Salı-Perşembe 18:30- 21:30) olmak üzere de 2 ayrı kurs programı bulunmaktadır. Dersler kurs süresince Boğaziçi Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu Hazırlık Birimi’nin uzman öğretim görevlileri tarafından verilmektedir.

9.İstanbul Üniversitesi İngilizce Kursu

Türkiye’nin ilk üniversitesi olan İstanbul Üniversitesi tarafından Avrupa Dilleri Öğretimi Ortak Çerçeve Programını – CEF esas alınarak hazırlanan kurs içeriğine sahiptir. İş İngilizcesi, YDS hazırlık İngilizcesi, özel ders ve günlük İngilizce olarak farklı kategorilere sahiptir. Kurs, 5 kurdan oluşmaktadır. Her kur 4224 TL olarak ücretlendirilmiştir. Hafta içi akşam ve hafta sonu sabah grubu bulunmaktadır.

10.Open English

İngilizce online eğitim kursları da son dönemde daha ulaşılabilir, esnek ve interaktif olması nedeniyle en çok tercih edilen yabancı dil öğrenim yöntemlerindendir. Open English, bu noktada sertifikasyon sağlamasıyla ön plana çıkıyor. Ana dili İngilizce olan eğitimcilerle 3 farklı eğitim tipine sahip olan platformda; geleneksel online sınıf eğitimi, konuşma grubu ve özel ders seçenekleri bulunmaktadır. En iyi online İngilizce kursu olarak üst sıralarda yer almaktadır.

11.Cambly

Online İngilizce kurslarına benzer özellikte olan Cambly ek olarak çocuk eğitimi seçeneği de mevcuttur. Yetişkinler için birebir ve grup dersi seçenekleri bulunurken Cambly Kids’te birebir dersler ve interaktif oyunlarla he eğitici hem de eğlenceli bir eğitim programı çocukları beklemektedir.

İzmir İngilizce Kursları

istanbul dil kurslari

Özel Evrenkent Dil Kursları

2000 yılından beri hizmet veren İngilizce kursu, MEB’e bağlı bir dil kursudur. Sadece İngilizce öğretimi yapılan kursta her seviye farklı bir program mevcuttur. Genel ve iş İngilizcesinin yanı sıra YDS, TOEFL vb. dil sınavlarına da hazırlık programları içeren geniş kapsamlı bir kurs olarak ön plana çıkıyor.

Big Ben College İngilizce Kursu

Butik eğitim anlayışına göre programlama yapan Big Ben kurucularının İngilizce öğretmenleri olmasıyla dikkat çekiyor. Pearson Longman, Oxford University Press ve Macmillan gibi uluslararası alanda kabul görmüş yayınevlerinin kitapları kullanılıyor. Buna ek olarak BEDAF ( British Educational Affairs) işbirliğiyle ”Common European Framework” (Avrupa Dil Portfolyosu) müfredatıyla öğrencilerine uluslararası müfredatı izleyen bir eğitim içeriği sunuyor.

NLS Nova Dil Okulları

Kendileri tarafından hazırlanan özgün yayın içerikleriyle İzmir ve Bursa’da hizmet veriyor. 1984 yılından bugüne kadar kurum varlığını devam ettiriyor. Adaylara genel İngilizce ve dil sınavlarına yönelik eğitim içerikleri sunuyor.

Deren Koray İngilizce Kursu

‘Callan Metodu adında özel bir İngilizce eğitim metodu uygulayan kurs MEB’e bağlı olarak 2012 yılından beri hizmet veriyor. Uluslararası alanda geçerli pek çok sertifikaya sahip olmasıyla ön plana çıkıyor. Aynı zamanda kurs, dünyanın prestijli ölçme ve değerlendirme kuruluşlarından biri olan City & Guilds’in Ege Bölgesi Yetkili Sınav Merkezi unvanını da taşıyor.

Ankara İngilizce Dil Kursu

Perfect English İngilizce Kursu

Ankara’nın birçok ilçesinde şubesi buluna dil kursu, 2002 yılından beri hizmet veriyor. Öğrencilerine bireysel hazırlanmış programlarla özel paketler sunarak genel İngilizce ya da dil sınavlarına yönelik hedeflerine göre hareket ediyor ve başarı sağlamalarına yardımcı oluyor.

Babel Dil Kursu

Ankara’nın en iyi dil kurslarından bir diğeri olan Babel; İngilizce, Almanca, Fransızca, Çince, Arapça, Rusça ve Portekizce gibi çok sayıda farklı dile yönelik olarak hizmet veriyor. Deneyimli kadro ve modern eğitim teknikleriyle ön plana çıkıyor.

International House Ankarel

Cambridge sınavlarına hazırlık ve İngilizce öğretmeni yetiştirme gibi farklı eğitim içerikleri sahip olan kurs; İngilizce, Almanca, Fransızca ve İspanyolca gibi farklı dillerde eğitim veren geniş bir yelpazeye sahip.

ankara dil kurslari

Bursa İngilizce Dil Kursları

Macquarie Dil Okulları

Üniversite ciddiyetiyle hareket eden kurum, Bursa’nın en iyi İngilizce kurslarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Çift eğitmenli sistemle hareket eden kursta dersler, yerli ve yabancı öğretmenlerle eş zamanlı yürütülüyor. Konuşma odaklı eğitim sistemiyle öğrencilerine hizmet veriyor.

American Vip Dil Okulları

Küçük yaş gruplarına hizmet vermeye hazırlana dil okulu kendilerine özel eğitim metoduyla kurumsal ve genl İngilizce eğitimi veriyor. Bunun yanı sıra gündelik konuşmanıza katkı sağlayacak gerçek hayat İngilizcesi yönelik eğitimiyle öğrencilerinin konuşa pratiğine katkı sağlıyor.

Uprising Akademi

İngilizce ve Almanca dilleri üzerine hizmet veren dil kursu, dil öğrenimi kelimelerden ibaret olmanın ötesinde kültürel bir köprü kurma olarak ele alan bir eğitim anlayışına göre hareket ediyor. İngilizce eğitiminde A1 ve A2 seviyelerinde eğitim veriyor.

İyi Bir İngilizce Kursu Nasıl Olmalı?

 • Uluslararası akreditasyonu olan kurumlar öncelikli tercih olmalıdır. Özellikle mesleki açıdan İngilizce dil yeterliliği gerektiren alanlarda en önemli noktadır. Uluslararası geçerliliği olan bir kurumdan eğitim almak yeni bir dil öğrenmenin yanı sıra uzun vadede İngilizcenizin küresel anlamda geçerli kabul edilmesine yardımcı olacaktır.
 • Her öğrencinin öğrenme şeklinin farklı olduğu göz önünde tutularak bireyselleştirilmiş eğitim seçeneklerinin olduğu merkezler, öğrencilerinin öğrenme alanlarına uygun seçenekleri barındıracağından farklı öğrenme yollarına hitap ederek dil öğreniminizi kolaylaştıracaktır.
 • Anadili İngilizce olan eğitmenlerin ağırlıkta olduğu merkezler, en iyi İngilizce kursu olarak İngilizce gramer öğretiminin yanında İngilizce aksanınızın da profesyonel olmasına destek olmaktadır.
 • Teknolojik gelişmelerle uyumlu bunları eğitim metotlarında kullanan güncel kurslar dikkate alınmalıdır.
 • İnteraktif öğrenme ortamı sunabilen İngilizce kursları, kolay erişim sağlayarak öğrenmenizi kolaylaştırır böylece ders saatleriniz dışındaki zamanlarda da pratik yapabilmenize olanak sağlayarak öğrenim sürecinizi hızlandırır.
 • İngilizce eğitim metotları da en iyi dil kursunu seçmeniz de önemli bir kriterdir. Mutlaka dil öğrenimini hangi metotlarla sağladığını araştırmanız ve dil öğrenmenin 4 boyutu olan yazma, okuma, konuşma, anlama kriterlerine hitap edip etmediğini değerlendirmeniz gerekmektedir.
 • Ders saatleri ve planlamasının günlük yaşantınıza uygun olabilecek esnek saatli kurslar özellikle aktif eğitim veya iş yaşantısı olan kişilerin kursa devamlılığı açısından önemli bir maddedir.
 • En iyi dil kurslarının ayırt edici kritik noktası ise konuşma (speaking) aktivitelerinin olup olmadığıdır. Dil kursları çoğunlukla gramer ve kelime bilgisi üzerinden ilerleyerek klasik eğitim metodu uygulamaktadır. Fakat bu yöntem sadece akademik olarak İngilizcenizi geliştirirken etken bir yabancı dil gelişimi sağmamaktadır. Gerçek ve günlük hayata uygun bir İngilizce öğrenimi için seçeceğiniz dil kursunun mutlaka ekstra konuşma (speaking) ve dinleme (listening) dersleri ve interaktif aktiviteleri olmalıdır.
 • Bu maddelerin yanı sıra gideceğiniz İngilizce kursunun en iyi dil kursu olabilmesi için özgeçmişi, ne kadar süredir hizmet verdiği ve referansları hakkında da bilgi almanız faydalı olacaktır.

İngilizce Kursunda Neler Yapılır?

 • İngilizce dil öğrenimi temelde 4 aşamada ilerlemektedir. Bunlar; yazma, okuma/anlama, konuşma ve dinlemedir. Kurstaki eğitimlerinizde bu 4 alanda eş zamanlı ilerleme kaydedebileceğiniz şekilde planlanmıştır.
 • İngilizce kursunda ilk olarak size bir seviye tespit testi yapılır. Buradan çıkan sonuca göre seviyenize uygun bir sınıfa yerleştirilerek eğitim sürecinize başlanır.
 • Genel olarak temel seviyeler ( A1- A2) daha çok kelime ve gramer bilgisi verilerek günlük hayatta basit iletişim kurabilmeniz için gerekli alt yapı oluşturulur. Daha sonrasında ise karmaşık ve ileri yapılara geçilerek akıcı okuma, anlama ve kendini ifade edebilme yeterliliği üzerine çalışılır.
 • Her seviyenin belirli bir süresi vardır. Bu süre sonunda aldığınız kurun dil yeterliliğini sağlayıp sağlamadığınız ölçülerek sonuca göre diğer bir seviyeye geçiş yapılmaktadır.
 • Bunlara ek olarak seçtiğiniz kursun eğitim metoduna göre bazı zamanlarda çalışma kağıtlarınız ve ev ödevleriniz de olabilmektedir. Bu öğrenim sürecinizin devamlılığını sağlayarak bilgilerinizin kalıcılığını arttırırken pratik yapmanıza da yardım olmaktadır.

İngilizce Kursuna Giderek Kaç Ayda İngilizce Öğrenilir?

Her eğitimsel süreçte olduğu gibi dil öğrenimi konusunda da net bir süre vermek gerçekçi bir yaklaşım değildir. Bu noktada bireyin ilgi ve becerisi belirleyici unsurlardandır. Kurslar çoğunlukla 4 seviyeden oluşmaktadır. Seviyeler temelden ileri seviyeye doğru; A1, A2, B1 ve B2 şeklinde ilerlemektedir. Her bir kur en az 2 ay sürmektedir. Bu süre aldığınız haftalık ders saati ve içeriğine göre de değişkenlik göstermektedir.

Bu 4 seviyeden sonra ileri ve profesyonel seviye olarak C1 ve C2 seviyelerine de devam edilebilmektedir. Bu seviyeler daha çok profesyonel iş İngilizcesi ve üniversitelerin tercih ettiği seviyelerdir. Düzenli çalışma sistemi ve sürekli bir dil pratiği eşliğinde 1 yıl içerisinde İngilizceniz B2 (orta- ileri) seviyesine erişebilmektedir.

Hızlandırılmış İngilizce Kursu Nedir?

Hızlandırılmış İngilizce kursu, kısa sürede belirli bir İngilizce dil yeterliliği sağlamak isteyen kişiler için kısa süreli ve yoğunlaştırılmış İngilizce dil eğitimi programıdır. Özellikle iş sahalarındaki fırsatlarını arttırmak isteyen, yurtdışı eğitim veya seyahat planı yapan kişiler tarafından tercih edilmektedir.

Hızlandırılmış İngilizce kursları, iş veya okul gibi acil ihtiyaçlar nedeniyle hızlı bir şekilde İngilizce öğrenmek isteyen yetişkinler, profesyoneller veya öğrenciler için ideal olabilir Kişinin belirli bir dil seviyesinden daha üst bir seviyeye kısa sürede geçebilmesi hedeflenmektedir. Sınırlı süre nedeniyle yoğun bir ders planıyla ve haftalık daha fazla ders saatiyle ilerleyen bir programdır. Bu tür kurslar, katılımcılara kısa sürede etkili bir şekilde İngilizce iletişim becerileri kazanma fırsatı sunar. Fakat temel İngilizce dil bilgisine sahip olmayan kişiler için işlevsel bir program olmayabilmektedir.

Keşfedin: Formasyon Veren Üniversiteler

Youtube’da İngilizce Dersler Yayınlayan Kanallar

Bu platformdaki kanallardan iki türe ayrılmaktadır. Bunlar; günlük İngilizceyi Native kişilerden çeşitli tekniklerle aktarımının yanı sıra ders videosu olarak Türk eğitimcilerden bilgi edinebileceğiniz içerikler olarak gruplanmıştır. En iyi online İngilizce dil kursları şu şekilde sıralanmıştır:

Native İçerikler:

·Linguamarina

Kendisi de İngilizce öğrenmek amacıyla Youtube yayıncılığına başlamış olan Marina, günlük hayat İngilizcesi ve İngilizce öğrenmenin yollarına ilişkin birçok pratik bilgiyi kanalında paylaşmaktadır.

·MmmEnglish

Gramer bilgisi üzerine sadeleştirişmiş ve temel bilgiler veren bu kanalla uzun ve detaylı gramer içerikleri yerine nokta atışı yaparak işlevsel gramer bilgisi edinmenizi sağlanmaktadır.

· Learn English With TV Series

Çoğunlukla İngilizce öğrenmenin en pratik yolu olarak tavsiye edilen dizi izleyerek İngilizce öğrenme metodunu uygulayan bu kanalda Friends, Allen ve Harry Potter gibi popüler dizilerin belirli kısımlarını alarak analiz videolarıyla İngilizcenizi kolay ve eğlenceli bir şekilde geliştirmektedir.

· TEDx

Birçok kişinin yaşam perspektifini genişletmek amacıyla severek izlediği TEDx konuşmalarını alt yazılı şekilde izlemek hem ilginizi çeken bir konuda gelişmenizi hem de bu eksende İngilizce pratik yapmanızı sağlayarak dil gelişiminize yardımcı olmaktadır.

Türk İçerikler:

·Etkili Pratik İngilizce – Burak Öztürk

Bu kanalla İngilizcede en çok karıştırılan konularda tekrar yapmanız ve en çok kullanılan kalıplarla pratik yapmanız açısından net bilgiler sunan profesyonel bir kanaldır. Tamamı ücretsiz içerikten oluşan bu kanalla İngilizceye dair püf noktaları öğrenerek pratik yapabilirsiniz.

·Orkun Londoner

Özellikle temel seviyeye hitap eden gramer videoları içeren kanal, özellikle İngiliz aksanını geliştirmektedir. Fakat bazı ücretli içerikler mevcuttur.

·Hüseyin Demirtaş

Çeviribilim alanından mezun olan Hüseyin Hoca özellikle akademik İngilizce gelişimine yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda kanalında YDS soru çözümlerini de işlemektedir.

· Fikir Hastası – Ayhan Balık

Kendisi bir İngilizce öğretmenidir. Kanalında sadece yöntem ve teknik öğreten videolara yer vermektedir. Gramer videoları içermemektedir. YKS ve YDS gibi sınavlara yönelikte teknik öğretimi yapmaktadır.

· Özer Kiraz

Kanalında hem konu anlatım videolarına hem de tekniklerine yer vermektedir. Bu kanaldaki diğer bir avantaj ise içeriklerin kolaydan zora ve numaralandırılarak sunulması böylelikle temelden ileri seviyeye kadar içerik sunarak kişilere geniş bir yelpaze de içerik sunmasıdır.

İlginizi Çekebilir: Staj Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sosyoloji ve Psikoloji mezunuyum. Öğretmen ve aile danışmanıyım. Sosyal bilimler alanına ilgiliyim ve bu alanda profesyonel çalışmalar eşliğinde Uygulamalı Psikoloji alanında yüksek lisansımı tamamlamaktayım . Özellikle sosyoloji ve psikolojinin iş birliğine yönelik olan çalışmalara, erken çocukluk dönemine ve çift ilişkilerine odaklanmaktayım.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir