KYK Wifi Çıkış Nasıl Yapılır? 2023 Çıkış Yapma Linki

KYK Wifi Çıkış Nasıl Yapılır? 2023 Çıkış Yapma Linki
0

KYK wifi çıkış yaptıktan sonra bir daha manuel olarak bağlanana kadar erişemeyeceksiniz. İnternet bağlantınızı koparmak için aşağıdaki adımları takip ediniz;

 • Adım 1: İlk olarak https://wifi.gsb.gov.tr/ adresine giriş yapın.
 • Adım 2: Sayfaya erişim sağladıktan sonra ‘’Doğrulama sayfası’’ alanına giriş yapın.
 • Adım 3: Doğrulama sayfasından ‘’Çıkış’’ seçeneğine tıkladığınızda KYK internet çıkış gerçekleşecektir.

Burada önemli bir detay var; bu sayfanın açılması için aktif olarak KYK’nın internetine bağlı olmanız gerekir. KYK internetine bağlı değilseniz, herhangi bir internet sağlayıcısından giriş yapıyorsanız sayfaya ulaşamazsınız. Yukarıda verilen link, yalnızca KYK internetine bağlı olan kişilerde açılır.

KYK Wifi Çıkış Yapamıyorum Ne Yapmam Lazım?

KYK wifi ağından çıkış yapamıyorsanız cihazın internet bağlantısını kesin ve yeniden internet ağına bağlanmaya çalışın. Son çare KYK portal çıkış işlemini yapıp tekrar girmeyi deneyin. İnternette işinizi bitirdikten sonra kyk.gov.tr adresinden çıkış yapmanız önerilir.

 • Wifi bağlantınızı kontrol edin.
 • Wifi ağını unutun daha sonradan yeniden bağlanın.
 • Wifi’ye uzak olmadığınızdan emin olun.
 • Diğer arkadaşlarınızın cihazından da deneyin eğer onlarda oluyorsa cihazınızda problem var demektir.
 • Son olarak KYK yetkililerine bu durumu bildirin. Bölgesel olarak yaşanan problemlerde KYK’nın bilişim mühendisleri müdahale eder.

GSB Wifi Çıkış Ekranı Yok

GSB wifi ağında normalde doğrulama sayfasındaki ‘’Çıkış’’ seçeneğine tıkladığında internet verisi kesilir. Sistemde kaynaklanan bazı problemler KYK wifisinden çıkış yapılmasını engelliyorsa yapılacak tek şey beklemektir. Sorun cihazdan kaynaklanıyorsa telefon kapatıp açılmalı ya da KYK portundan çıkış yapılması gerekir. Hata sistemden kaynaklanıyorsa doğrulama sayfasını kapatmamanız gerekir. Şu yöntemleri de deniyebilirsiniz;

 • Tarayıcının geçmişini ve çerezlerini temizleyin.
 • DNS ayarlarını değiştirin.
 • Başka bir tarayıcıdan tekrar deneyin.
 • GSB IT destek ekibine ulaşın.

KYK Wifi Nedir?

KYK wifi, KYK yurtlarında olan öğrencilerin ücretsiz olarak internetten yararlanması için uygulanan yöntemdir. Verilen hizmete ulaşmak için doğrulama sayfasına KYK portal denir. KYK yurtlarında kalan tüm öğrenciler ücretsiz KYK wifisinden yararlanma hakkına sahiptir.

KYK Wifi Ne İşe Yarar?

KYK wifi, KYK yurtlarında kalan öğrencilerin, ödev ve eğlenme amacıyla sunulur. Kişi isterse ödevini yapabilir, isterse interneti eğlenmek için kullanabilir. Öğrenciler bu hizmetten ücretsiz yararlandığı için kota sınırlaması getirilir. Kotayı aşan kişilerin genellikle interneti yavaşlar.

KYK Wifi Ücretli Mi?

KYK wifi, devlet yurtlarında kalan öğrencilere ücretsiz sunulan bir hizmettir. Orada kalan öğrencilere ücretli değildir. Ücretsiz olduğu için 32 GB kota sınırı bulunur.

GSB Wifi Kotası Ne Kadar? KYK Wifi Çıkış Linki

GSB wifi kotası 32 GB olarak belirlendi. KYK wifi çıkış linki aracılığı ile KYK’ya bağlı internetten çıkış yapabileceksiniz. Bunu yapmak için ihtiyacınız olan link: https://wifi.gsb.gov.tr/

KYK Wifi’den Çıkış Yapmazsam Ne Olur?

KYK wifi ağından çıkış yapılması herhangi bir soruna yol açmasa da başka bir telefondan internet kullanılmak istendiğinde mevcut cihazın bağlantısının kesilmesi gerekir.

Founder of Sosyologer

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir