Çözüldü

Formasyon Almak İçin Eksik Derslerim Var Ders Alamıyorum

Misafir tarafından
28 Temmuz 2023 tarihinde soruldu

Merhaba, 2021 yılında dgs ile sosyal hizmetler bölümünden İstanbul Üniversitesi açik öğretim fakültesinde sosyolojiye geçiş yapmıştım. Geçen ay mezun oldum ve formasyon almak istiyorum ortalamam 2.67.

Fakat psikoloji felsefe ve mantık derslerinden kredi açığım bulunuyor bu kredileri tamamlamak için ekstra ders alamıyorum. Okul bünyesi mezun öğrencilere herhangi bir uygulamada bulunmuyor. Diğer açıköğretim fakülteleri ve formasyon veren birimlerle görüştüm onlarda mezun olduğunuz okul ile görüşün diyor okulumuzda bu duruma yönelik herhangi bir yardımda bulunamacaklarını söylüyorlar. Bir türlü bu sorun çözüme bağlanmıyor durum ile ilgilenebilecek hiç kimse yok. Benimle aynı durumda olan 50 kişinin bulunduğu bir Telegram grubu var oradan bir kaç kişi Meb ve Yök ile görüşmüş fakat bir sonuç almamışlar. Meb yök ile görüşün bu konuda bizim yapabileceğimiz bir işlem yok diyormuş yök de bu uygulamayı meb getirdi ders kodlarını onlar belirliyor bizim yapabileceğimiz bir şey yok diyor.  Bu durumda nasıl bir yol izlemeliyiz eksik kredileri üniversitelerden alamıyoruz. Muaf olduğumuz dersleri mezun olduğumuz okullar bu durumda bir şey yapamayız diyerek vermiyorlar. Daha önce eksik kredisi olup formasyon kayıt yaptıranlardan bu sebeple kaydı silinenler olmuş zaten formasyon alinsada eksik kredi olduğu için bir işe yaramayacak. Bir şekilde bu eksik kredileri tamamlamanın çözümü yok mudur? Yardımcı olursanız sevinirim iyi günler

2
Formasyon Soruları
Bir Cevap Yaz

Cevaplar (2) 2

 1. Hakan ÇakmakHakan Çakmak
  Doğru Cevap

  Merhaba, Mezun olduktan sonra ekleme ya da çıkarma işlemi yapılamaz. Bu yüzden burada yapılacak bir şey yok. Ama size şöyle bir tavsiyede bulunabilirim. AÖF’den başka bir bölüm okuyun, formasyona o bölümden başvurarak alabilirsiniz. İyi çalışmalar, İyi günler. 

  0
 2. Ahmet Fatih BAŞAhmet Fatih BAŞ

  Bu konu hakkında bir gelişme ile karşılaştınız mı acaba

  0

Senin Cevabın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar (*) olarak işaretlendi.