Senin İçin Mutluluk Nedir?

Erel Alkan tarafından
24 Ağustos 2022 tarihinde soruldu

Mutluluk kavramı kişiden kişiye göre değişkenlik gösterebilmektedir. Mutluluğun farklı tanımlarını görmek ve kitlemizin nelerden mutlu olduğunu keşfetmek açısından ”Senin için mutluluk nedir?” Sorusunu sorduk. Özgün cevaplarınızı bekliyoruz.

3
Genel Sorular
Bir Cevap Yaz

Cevaplar (3) 3

 1. Dilara AydınDilara Aydın

  Benim için mutluluk; her an bu hissi yakalayamayacağımı bilmektedir. Genelde insanlar mutluluğu sürekli yüksek enerjide kalmak veya hep olumlu hisler hissetmek şeklinde tanımlar. Ancak bazen sadece nötralize olmak bile mutluluk sebebidir. Sürekli mutluluk için çabalamamak, kendin olmak mutluluktur. Mutluluk, spontanlıktır. En önemlisi, sürekli bir kalıba göre konusmayı, davranmayı ve eylemeyi seçenlerle aynı düşünmemek, ait hissetmemek ve çoğunluğun yanılgısına kendini kapırmamaktır. Özgünlük, kendine dönmüş bir enerji ve üretmek en büyük mutluluk benim için.

  0
 2. saliha yılmazsaliha yılmaz

  Bireyin kendilik algısında huzurlu hissetmesidir.

  0
 3. Ahmet DAĞAhmet DAĞ

  Benim için mutluluk ölümdür. Çünkü ölüm bir hilkat sadece hakikat. İnsan ancak ve ancak ölüm ile mutluluğa ve huzura kavuşabilir. Mutluluk, gerçek manada mutluluk hep yanlış yerde aranıyor. Mutluluk bu evrende var olmayan bir kavramdır. Her canlı ölümü tadacaktır. İşte o zaman ölüm ile başlaya hayatta baki mutluluğa erişecektir.

  0

Senin Cevabın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar (*) olarak işaretlendi.