Wordpress İçe Aktarma Sorunu Çözümü

Wordpress İçe Aktarma Sorunu Çözümü
iceri aktarma problemi
0

Wordpress içeri aktarma problemi, upload limitinin yetersiz olmasından dolayı kaynaklanıyor. Vereceğimiz kod ile birlikte bu problemi çözüp, içeri aktarma işlemini gerçekleştireceksiniz.

Wordpress upload limiti arttırma gerektiren bir sorun olarak karşımıza çıkıyor. Genele baktığımızda çok basit bir olay gibi görünüyor fakat hosting firmasının aldığı güvenlik önlemleri sebebi ile dosyalarınızın limiti kısıtlı. Tabi burada yapmamız gereken içeri aktar seçeneğindeki limiti yükseltmek.

Bunun içinde ilk olarak standart upload limiti olan 2mb’nin üzerine çıkmamız lazım. C-Panel’e girin. Daha sonra sitenizin ana dizinine girin. Sol kısımda bulunan dosyalar arasından ‘Public_html’ yazan dosyayı bulun. İçerisinde ‘.htaccess’  dosyasına gelin ve sağ tıklayın. Burada yapacağımız şey ‘edit’ yeni düzenlemek olacak. Bu dosya içerisine ekleyeceğimiz kod ile upload limitini arttıracağız. Limit artınca da içeri aktarım işlemini kolayca yapacabileceksiniz. Neyse, kodumuza geçelim;

php_value upload_max_filesize 64M

php_value post_max_size 64M

php_value max_execution_time 300

php_value max_input_time 300

Vermiş olduğum bu kodları .htaccess’in en sonuna yapıştırdığınızda Wordpress içeri aktarma sorunu çözülecektir. Daha sonra Wordpress içeri aktarıcıyı açtığınızda oradaki limitin arttığını göreceksiniz. Bundan sonra yapmanız gereken dosyalarınızı içeri aktarmaktır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir