ASDEP Alımı Sözlü Sınavı Sonucu ve Tercih Duyurusu

ASDEP Alımı Sözlü Sınavı Sonucu ve Tercih Duyurusu
asdep alimi sozlu sinavi sonucu
0

Aile ve Çalışma Bakanlığı tarafından 15 Haziran 2020 – 28 Temmuz 2020 tarihleri arasında yapılan sınava dair değerlendirme yapılmıştır.

Sınavı ”Asil” olarak kazanan bireyler, 30/09/2020 – 05/10/2020 tarihleri arasında sistem üzerinden tercihlerini yapmalıdır.

Sınavı kazanan bireyler, en çok 10 tercih yapabilecektir. Bunun yanında da ”Tercihlerin haricinde bir yere yerleştilmek isteyip istemediğini” belirtmek zorundadır. Yerleştirilme, adayların puan üstünlüğü esasasına göre yapılacaktır.

Atanmaya hak kazanan bireyler, bakanlık tarafından istenen belgeler ile birlikte duyurulan Bakanlık Personel Genel Müdürlüğü’ne müraacat etmelidir. Belirtilen süre içerisinde ilgili birime gitmeyen ve atanmaya hak kazanan bireylerin atama işlemleri gerçekleştirilmeyecektir. Atandıktan sonra göreve başlamayan kişiler için de aynı şey geçerlidir.

ASDEP Sözlü Sınavı Sonuçları: https://asdepsinavsonuc.ailevecalisma.gov.tr/

ASDEP Tercihi Yapmak İçin: http://personel.ailevecalisma.gov.tr/

Sosyologer, tüm platformda sosyoloji çerçevesinde paylaşımlar yapan ve sosyologlara yayın imkanı tanıyan dijital bir platformdur. Dijital sosyoloji arşivi oluşturma amacı ile kurulmuştur.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir