İnternetin Eğitim Üzerindeki Etkisi

İnternetin Eğitim Üzerindeki Etkisi
internetin egitim uzerindeki etkisi
0

Pandemi dönemi ile birlikte dünyada yaşanan dijitalleşme, eğitim alanında da kendini çok net bir şekilde göstermiştir. Pandemi dolayısı ile yüz yüze eğitimin yapılamaması ve buna bağlı olarak da öğrencilerin derslerinden geri kalmaması için internet üzerinden eğitimler verilmesi ‘’İnternet ve eğitim’’ ikilisini bize göstermektedir.

İnternet aracılığı ile yapılan uzaktan eğitim ile;

  • Öğrenciler virüs riskinden uzak derslere katılabilir,
  • İstedikleri zaman ders tekrarlarını izleyebilir,
  • Online olarak bir sınıf ortamında var olabilir.

Evde internet, son 20 yıldır hayatımıza yer alan bir hizmet ancak bu hizmetten en kadar faydalanabiliyoruz? Eğer, eğitimde dijitalleşme kavramına 20 yıl önceden çalışmaya başlasaydık. Her şey çok farklı olabilirdi. Nasıl mı?

Eğitimde Dijitalleşme Süreci

İnsanoğlu, ortaya çıktığı andan itibaren çeşitli konularda kendini eğitmeye çalışmıştır. Eğitim, geçmişten günümüze kadar hayatın vazgeçilmezi olmuştur. Bunu son pandemi vakası ile daha da net anlamış olduk.

Fiber çalışmaları, internetin ilk çıktığı zamanlarda başlasaydı ve bu çalışmalar Türkiye’nin her tarafına yayılsaydı hiçbir problem yaşamadan bu süreci başarılı bir şekilde atlatabilirdik. Ancak, bu süreç çok yavaş bir şekilde işlediği için ne yazık ki hazırlıksız yakalandık.

Bu gecikmişlikten sonra yapmamız gereken tek şey elimizde olan imkanlarla en iyi hizmeti veren kuruluş ile anlaşıp en üst seviyede performans almaktır.

Uzaktan Eğitim Sürecinde Yaşanan Problemlere Dijital Çözüm

Türkiye’de yaşanan problemler uzaktan eğitim sürecinde problemler yaşatabilmektedir. Örnek verecek olursak; interneti çekmediği için derslerden geri kalan bir öğrenci o dersten yeterli verimi alamıyor. Bu örnekleri çoğaltmak mümkün ancak genel olarak alt yapı konusunda yaşanan sıkıntılardan dolayı eğitimde aksaklıklar yaşanabilmektedir.

Dersleri, internetten kesintisiz dinlemek için Kablonet üzerinden avantajlı paketlerden faydalanıp sorunsuz bir şekilde kesinti olmadan derslerinizi takip edebilirsiniz.

Kesintisiz İnternet Hizmeti Nasıl Veriliyor?

Türksat internet çerçevesinde fiberoptik alt yapıları ile maksimum seviyede internet hızı veriliyorlar. Yüksek internet hızı sayesinde ders dinlerken herhangi bir pingden etkilenmedim yüksek internet hızı ile kesintisiz hizmeti alabiliyorsunuz. Tabi, çok iyi bir fiber deneyimi yaşamadan önce mutlaka site üzerinden alt yapı sorgulaması yapmak zorundasınız.

Bunlara ek olarak 7/24 destek ile birlikte herhangi bir problem yaşadığınızda anında çözüm sunuyorlar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir