Öğrenciler İçin Makale Yazarak Para Kazanma Siteleri

Öğrenciler İçin Makale Yazarak Para Kazanma Siteleri
0

Akademik hayat, her ne kadar güzel olursa olsun bir noktada gelir elde etmeniz gerekebilir. Artan akademik ihtiyaçlar ve pahalılaşan hayat ile ihtiyacınız olan parayı makale yazarak para kazanma siteleri aracılığı ile elde edebilirsiniz. Bu sistemlerde genel olarak ücret karşılığı veya proje karşılığı çalışma sistemi vardır. Emeğiniz, ayırdığınız vakit ve içerik kalitenize göre geliriniz artacaktır.

İçerik yazarak para kazanma siteleri aracılığı ile gelir ile yüksek gelir elde etmek çeşitli kriterlere bağlıdır. Bu kriterleri şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Yaptığınız iş sayısı
  • Yazdığınız kelime sayısı
  • Ayırdığınız vakit
  • Özgün ve kaliteli içerik yapmanız
  • İşveren ile olumlu iletişiminiz
  • Editörün uğraşma zamanını azaltmanız
  • Seo uyumlu makale yazım kurallarını öğrenmeniz
  • İşinizi geliştirmeniz ve seo kavramını öğrenmeniz

ROQ Content

ROQ Content, içerik ajansı olarak yetenekleri yazarları toplar ve onlara para kazanma imkanı sunar. Profesyonel seo analistleri ve editörler tarafından süreç yönetilir. Yazarlar ise uzun uğraşlar sonucunda yapılan analizler ile içerikler hazırlar. Diğer sitelerin aksine burada tüm yük yazara bırakılmamıştır. Yazarlar, zamandan kazanarak daha da fazla kazanç elde edebilir. Makale yaz kazan siteleri arasında tercih edebileceğiniz güzel sitelerden birisidir.

ROQ Content’e yazarlık başvurusu yapmak için: Makale Yazarlığı Başvurusu

Upwork

Dünyanın en büyük frelancer sitelerinden biri olarak çalışan Upwork, insanlar ve işverenler arasında bağımsız iş ilişkilerini kolaylaştıran bir web sitesidir. Platform içerisinde işverenler ile müşteriler dünyanın neresinde olursa olsun kolaylıkla buluşabilir. Sistem içerisinde makale yazdırmanın yanı sıra yazılım geliştirme, yazarlık, çeviri, muhasebe vb. Olmak üzere birçok alanda hizmet verir.

Makale yazımında dünyanın her yerinden bütün kullanıcılar sistem içerisinde bütün dillerde işlerini gerçekleştirme imkânına sahiptir. Özellikle Dolar ile kazanç sağlandığı için ülkemiz gibi enflasyonu yüksek ülkelerde çok büyük çaplı bir kazanç sitesidir. Oldukça kullanışlı ve bilinen bir site olmasından kaynaklı olarak dünyada oldukça fazla kullanıcısı vardır.

Ödeme açısından da hiçbir şekilde sıkıntı olmayacağı için güvende kullanmanız mümkündür. İngilizce bilenlerin kesinlikle ülkemizde kullanmaları ve ek gelir oluşturmaları gerekir. Havuz sisteminde toplanan para ve daha sonrasında alışveriş tamamlanınca yatırıldığında oldukça güvenli bir ortam oluşmaktadır.

  • Makale yazarak dolar kazanabileceğiniz bir sitedir.
  • Birçok şey yaparak para kazanabilirsiniz.

Fiverr

Fiverr, makale konusunda hizmet veren ve yazarak para kazanma açısından oldukça kullanışlı bir platformdur. Bu platform içerisinde serbest bir şekilde çalışmak isteyenler rahatlıkla kendilerine yer bulurlar. Sistem içerisinde makale yazarak para kazanmanın yanı sıra grafik tasarım, çeviri, dijital pazarlama, video düzenleme gibi birçok alanda hizmet bulunur.

Kullanıcılar kendi becerilerini kolaylıkla geliştirebilir ve para kazanabilir. Kullanıcılar geri bildirim ve değerlendirmeleri ile sizin de kazancınıza yardımcı olabilir. Özellikle dünya çağında bilinen bir site olmasından kaynaklı olarak dolar kazanma şansını da unutmamanız gerekir. Sistem size kazanç sağlamanız için birçok noktadan müşterileri sayfanıza yönlendirir.

Fiverr sisteminde “gig” adı verilen bir sistem kullanılır. Bu sisteme göre serbest çalışanın verdiği bir hizmet paketini temsil eder. Her bir gig, fiyatlandırma, hizmet süresi, hizmet ayrıntıları ve ek hizmet gibi bilgiler içerir.

ingilizce makale yazarak para kazanmakFreelancer

Fiverr ve Upwork gibi Freelancer da insanların sıklıkla girdiği ve kullandığı bir web sitesidir. Sistem içerisinde makale yazarak para kazanmak oldukça kolaydır. Dolar ile kazanç sağlama gibi bir imkan sunması nedeniyle de oldukça karlı bir site olarak karşımıza çıkar. Bu durumda eğer global çalışmak istiyorsanız ve normal çalışma saatleriyle 2 katı kazanç elde etmeyi hedefliyorsanız Freelancer ile çalışmanız gerekir.

Makale yazımının yanı sıra birçok alanda size hizmet sunan ve sizin hizmet vermenize yardımcı olan bir sisteme sahip olan “Freelancer” özellikle İngilizce bilenler için oldukça avantaj sağlıyor. Türkiye de 10 işle kazanabileceğiniz parayı bu site üzerinde kazanmanız mümkündür.

Bionluk

Bionluk ülkemizde çok kullanılan ve makale yazma konusunda oldukça fazla müşteriye ulaşabileceğiniz bir platform olarak karşınıza çıkar. Sisteme giriş yapmak ve makale yazarı olmak oldukça kolaydır. Yazar olmak istediğinizde cüzi bir miktar parayı ödeme durumunuzun olduğunu da unutmamanız gerekir. Ödemeyi yaptıktan sonra istediğiniz gibi ilan vererek müşterilere ulaşmayı beklemeniz mümkündür.

Sistemin kullanıcısının fazla olmasından kaynaklı olarak müşteri bulmada sıkıntı yaşamayacağınızı9 belirtmemiz gerekir. İlk zamanlarınızda güvenirlik ve bilinirlik açısından sıkıntı yaşasanız bile size iş gelmeye başladığı andan itibaren çalışarak kendinizi gösterebilirsiniz. Öncelikle doğru fiyatlandırma ve kendinizi tanıtma çok önemlidir.

Sistem genellikle Türkiye’de çok kullanıldığı için dolar ile para kazanma imkânı maalesef çok düşüktür. Yüksek ücretler kazanabilmek için sabırlı olmak ve beklemek gerekir. Zamanla beklediğinizin de üzerinde hizmet alma ihtimaliniz yüksektir.

Hizlibul

Hızlibul, sizin makale yazabilmeniz ve bundan para kazanmanız için kullanılan bir web sitesidir. Ülkemizde özellikle Bionluk kadar bilinir olmasa da hatırı sayılır bir kullanıcı kitlesine sahiptir. Bundan dolayı makale yazarak para kazanmak istiyorsanız kesinlikle bu sistemi denemeniz önerilir. Sistem tamamen makale yazma ve hizmeti sunma odaklı olarak çalışır.

Sizin ve müşterinin haklarını koruyan yapıları sayesinde sorun yaşamadan paranızı almanız mümkün olur. Burada da dolar kazanmayı hayal etmemeniz gerekir. Sistem Türkiye de bilinir olduğu için Türk lirası üzerinden işlemler yürür.

Armut

Armut, genellikle farklı noktalarda tanınıyor olsa da makale yazma konusunda da hizmet veren ve oldukça bilinen bir uygulamadır. Ülkemizde birçok müşteri Armut üzerinden sisteme iş vererek birçok freelancer ile çalışmaktadır. Bu uygulama da Türk lirası üzerinden işlem yapar. Bu yüzden fiyatlandırma yaparken dikkat etmek gerekir.

Armut sisteminin size müşteriyi getireceğini de unutmamak gerekir. Doğru fiyatlandırma stratejisi ile birçok müşteriye ulaşmak mümkündür. Sistem oldukça kullanışlı olduğu için para kazanma konusunda sizi destekleyen kullanıcı dostu bir yapıya sahiptir. Makale yazarlarının denemesi ve çalışması gereken bir uygulamadır.

icerik yazarak para kazanmaİyimakale

Türkiye’de kullanılan ve freelancer olarak makale yazabileceğiniz bir site olarak karşımıza çıkar. Bionluk ve Armut gibi yerlerde yazarak para kazanma imkânına sahip olunabileceği gibi İyimakale üzerinde de böyle bir imkânınız bulunur. Para kazanmak için oldukça iyi bir seçim olarak karşımıza çıkar.

Makaleyaz

Makale yaz sitesi aracılığı ile makale yazarak para kazanabilirsiniz. Kolaylıkla kayıt olabilir ve yazmaya başlayarak para kazanabilirsiniz. Türkiye’de açık bir sistemi olduğu için dolar kazanma imkânı olmasa da kazanç sağlama açısından oldukça önemli bir site olarak karşımıza çıkar. Belirli bir limiti geçtiğinizde paranız hesabınıza yatırılır.

R10.net

Bir forum sitesi olan R10.net ile ek gelir elde edebilirsiniz. Burada sistem, diğer sistemlere göre farklı işler. İlk etapta açılan konulara cevap yazarak kendiniz iş almaya çalışırsınız. Daha sonra da kazanç elde ederek konular açarak müşteri alabilirsiniz. Premium üyelikler, ücretli olarak satılır. Türkiye’nin en büyük webmaster forumu olduğu için iş bulmak diğerlerine göre daha kolaydır. Bu siteye girmek için referans kodunuzun olması gerekir.

Wmaraci.com

Wmaraci’da bir forum sitesidir. Buradan da işleri manuel olarak takip edip diyalog ile almanız gerekir. Diğer forumlar gibi konu ve ilan mantığı ile ilerler. Bu siteye üye olmanız için herhangi bir referansa ihtiyacınız yok.

İcerik.net

İcerik.net’de kişiler ihtiyaçları çerçevesinde ilanlar açar ve sizler, o ilanlara teklif verirsiniz. Verilen teklifler sonucunda alıcı kendine en uygun teklifi seçer ve değerlendirir. Dolayısıyla burada da teklif usulü bir ilerleme vardır.

Founder of Sosyologer

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir