Üniversite 1.Sınıfta Yatay Geçiş Yapılır Mı? Ne Zaman Yapılır?

Üniversite 1.Sınıfta Yatay Geçiş Yapılır Mı? Ne Zaman Yapılır?
0

Üniversite 1.sınıfta yatay geçiş yapılmamaktadır. Üniversitede yatay geçiş yapmak için 2. Ve 3. Sınıflarda mümkündür. Yatay geçiş, ilk 2 yarıyıl ile son 2 yarıyıl yapılamamaktadır. Eğer, önlisans öğrencisiyseniz sadece ilk yarıyıl yatay geçiş yapamazsınız.

Üniversite 2.Sınıfta Yatay Geçiş Yapılır Mı?

Üniversite 2.sınıfta yatay geçiş yapılabilmektedir. Üniversitelerin kılavuzlarına göre ilk iki yarıyılın bitmesi gerekmektedir. 2.sınıfta bu tanıma uygundur. Eğer, yatay geçiş fikri oluştuysa 3.sınıfa kalmadan 2.sınıfta yatay geçiş yapmanızı öneririm. 3.yıla geçtiğinizde üniversiteyi bitirmek isteyip yatay geçiş yapamayabilirsiniz. Bunun yanı sıra aile ve toplum tepkileri de görülebilir.

Üniversite 3.Sınıfta Yatay Geçiş Yapılır Mı?

Üniversite 3.sınıfta yatay geçiş yapılabilmektedir. Üniversitelerin şartlarına göre 3.sınıf son şansınızdır. 4’e geçtiğinizde ne yazık ki bu şansı kaybedeceksiniz.

Üniversite 4.Sınıfta Yatay Geçiş Yapılır Mı?

Üniversite 4.sınıfta yatay geçiş yapılamamaktadır. Şartlara göre ilk iki yarıyıl ve son iki yarıyıl içerisinde yatay geçiş yoktur.

Önlisansta Yatay Geçiş Geçiş Var Mı?

Önlisansta yatay geçiş vardır. İlk ve son yarıyıl hariç yatay geçiş yapabilirsiniz. Şunu bilmelisiniz; yatay geçiş yapabilmek için ilk dönemin bitmesi gerekir. Eğer, 2.sınıfın son dönemine gelirseniz, yatay geçiş şansınız bitmiş olacak.

Üniversite Önlisans 1.Sınıfta Yatay Geçiş Var Mı?

Üniversite önlisans 1.sınıfta yatay geçiş vardır. Yatay geçiş yapmak için ilk sınıfta ilk yarıyılı bitirmeniz gerekmektedir.  Daha sonraki süreçte geçiş yapabilirsiniz.

Üniversite Önlisans 2.Sınıfta Yatay Geçiş Var Mı?

Üniversite önlisans 2.sınıfta yatay geçiş vardır. Geçiş yapabilmek için 2.sınıfın ilk yarıyılını kullanmanız gerekmektedir. Son yarıyılda geçiş yapamazsınız.

Hazırlıkta Yatay Geçiş Yapılır Mı?

Hazırlıkta yatay geçiş yapılamamaktadır. Hazırlık, iki yarıyıl kapsamında değildir. Yatay geçiş yapmanız için bölüm puanınızın olması gerekir. Bu nedenle de ilk sene bölüm derslerini almanız gerekmektedir.

Yatay Geçiş İlk Sene Olur Mu?

Yatay geçiş ilk sene olmamaktadır. Yatay geçiş yapabilmeniz için ilk yılınızı tamamlamış olmanız gerekmektedir.

Dönem Arası Yatay Geçiş Olur Mu?

Dönem arası yatay geçiş şansınız vardır ancak bazı üniversiteler bu şansı sizlere vermeyebilir. Üniversiteden üniversiteye göre değişen bir durum olduğu için şartları takip etmeniz gerekmektedir.

» Kurum içi veya kurum dışı yatay geçiş yapabilirsiniz. Yatay geçiş yaparken; not ortalamanız, puan türünüz, başvuran öğrenci sayısı ve geçiş zamanı gibi detaylara dikkat edilecektir.

Founder of Sosyologer

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir