3 Adımda Zoom’da Ekran Paylaşımına İzin Verme | Görselli Anlatım

Zoom'da toplantı oluşturan kişinin ''Nasıl?'' ekran paylaşım izni verdiği anlatılmıştır.

3 Adımda Zoom’da Ekran Paylaşımına İzin Verme | Görselli Anlatım
0

Zoom’da ekran paylaşımına izin verme işlemi ile birlikte kullanıcılara ekran paylaşma izni verebilirsiniz. Aşağıdaki görselli anlatım çerçevesinde bu izni tekrar kaldırabilirsiniz. İzni kaldırdığınız taktirde ise kullanıcılar ekran paylaşımı yapamaz.

Oturumu başlatan kişi sunumunu yaptıktan sonra diğer insanlardan da sunum isteyebilir. Bu gibi durumlarda aşağıdaki gibi izin vermesi gerekir. Detaylar şu şekilde;

Zoom’da Ekran Paylaşımına Nasıl İzin Verilir?

Adım 1: İlk olarak Zoom’u açın ve bir toplantı oluşturun. Daha sonra toplantı panelinin en altında yer alan ”Share Screen” bölümünün yanındaki yukarı ok işaretine tıklayın.

Adım 2: Yukarı oka tıkladığınızda karşınıza 3 seçenek çıkacak. Burada ”Advanced Sharing Options’ seçeneğine tıklayın.

Adım 3: Daha sonra karşınıza alt tarafta yer alan küçük bir panel çıkacaktır. Burada ”All Participants” seçeneğine tıklayın ve kaydedin. Bu aşamadan sonra Zoom’da kullanıcılara ekran izni vermek mümkün hale gelecektir.

Not: Eğer, ”Only Host” seçeneğini tercih ederseniz sadece siz ekran paylaşımı yapabilirsiniz. Ekran paylaşım iznini kapatmak isterseniz tekrar ”Only Host” seçeneğine getirmeniz yeterli olacaktır.

Zoom ekran paylaşımı

Zoom’da Katılımcılar Ekran Paylaşabilir Mi?

Oturum başladığında herhangi bir kullanıcı ekran paylaşamaz. Ekran paylaşımı, oturum sahibinin izin vermesi sonucunda gerçekleşir. Bu adımları yukarıda ayrıntılı bir şekilde anlattım.

Zoom Katılımcı Ekran Paylaşımı Çalışmıyor?

Zoom’da toplantı sahibinin ekran paylaşımı izninin kaldırması sonucunda bu yetkiniz alınır. Bu gibi durumlarda toplantı sahibini bilgilendirip izin almalısınız.

Zoom’da Host Ekranınızı Görebilir Mi?

Zoom’da sizin izniniz olmadan hiç kimse ekranınızı göremez. Ekranınızı göstermek için ekran paylaşımı yapmanız gerekir.

Zoom’da Ekran Görüntüsü Alındığında Bildirim Gider Mi?

Ekran görüntüsü aldığınızda herhangi bir bildirim gitmez.

thumbnail
Önerilen Yazı
Google Meet Ekran Paylaşımı Ve Kaydı

Yazar Hakkında

Merhaba, ben Erel Alkan. Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nden mezun oldum. Web ve Seo işleri ile ek olarak yakından ilgileniyorum. Dijitalleşen dünyada ''dijital olanı'' sosyoloji ile entegre etmek ve insanlara fayda sağlamak istiyorum. Bu kapsamda da bu platformu kurma ihtiyacını duydum.

Yorum yap