4 Adımda Pdf Dosyasını Türkçeye Çevirme | Görselli Anlatım

Pdf dosyasının Türkçeye çevrilmesi 4 basit adımda mümkün.

4 Adımda Pdf Dosyasını Türkçeye Çevirme | Görselli Anlatım
0

Pdf dosyasını Türkçeye çevirme işlemi, yabancı dil bilmeme probleminden dolayı ihtiyacı olan kaynağı dilinden dolayı anlayamayan kişiler için hayat kurtarıcı nitelikte. Bazı durumlarda makale yazarken konunuz hakkında Türkçe kaynaklar olmadığını anlarsınız. İşte, tam da bu durumda Pdf Türkçeleştirme devreye giriyor.

Pdf Dosyasını Türkçeye Çevirme Nasıl Yapılır?

Pdf’yi Türkçeleştirme için ilk olarak elinizde yabancı dilde bir makale bulunsun. Adım adım anlatacağım için uygulamalı olarak ilerleyin.

Adım 1: İlk olarak Google Translate paneline giriş yapmanız gerekiyor. Google Translate paneline gitmek için buraya tıklamanız yeterli.

Pdf dosyasını türkçe yapma

Adım 2: ”Metin” kısmının yanında yer alan ”Dökümanlar” kısmına tıklayınız. Burada aklınıza gelen bütün formatları Türkçeye çevirebilirsiniz. Mesela; doc, .docx, .odf, .pdf, .ppt, .pptx, .ps, .rtf, .txt, .xls veya .xlsx gibi formatlar.

Adım 3: Bu aşamadan sonrası çok kolay. ”Bilgisayarınıza göz atın” seçeneğine tıklayın ve çevirmek istediğiniz PDF’yi bulun. PDF’yi seçtikten sonra sağ alt tarafta ”Çevir” seçeneği çıkacaktır.

Adım 4: Çevir seçeneğine tıklayın ve Pdf dosyasını Türkçeye çevirme işleminin bitmesini bekleyin. Bu aşamadan sonra çevirme işlemi tamamlanacaktır.

Not: Eğer, çevirdiğiniz dosyayı tekrar PDF olarak indirmek istiyorsanız CTRL + P tuşuna basıp PDF olarak kaydetmeniz yeterlidir.

Sosyologer, tüm platformda sosyoloji çerçevesinde paylaşımlar yapan ve sosyologlara yayın imkanı tanıyan dijital bir platformdur. Dijital sosyoloji arşivi oluşturma amacı ile kurulmuştur.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir