9 Adımda Gmail Toplu Mail Atma

9 Adımda Gmail Toplu Mail Atma
gmail toplu mail atma
0

Gmail toplu mail atma, tek tık ile birçok kişiye mail atmamıza olanak sağlar. Bazı durumlarda (Duyuru, dağıtım) birçok kişiye mail atma ihtiyacı duyabiliriz. Bu noktada da aşağıdaki adımlarımız devreye girer. Peki, Gmail’den çoklu mail nasıl gönderilir? Detaylar, yazımızda.

Gmail’den Toplu Mail Nasıl Gönderilir?

Gmail’den toplu mail gönderme işlemi yapmak ve arkadaşlarınıza tek seferde anı maili göndermek istiyorsanız tek tek uğraşıp zaman kaybetmenize hiç gerek yok. Gmail uygulamasının sahip olduğu özellikler çok rahat bir şekilde istediğiniz özellikleri barındırıyor. Hem de hiçbir şekilde ek bir eklenti kullanmadan bu işlemleri yapabilirsiniz. Nasıl mı? Gmail sahip olduğu “Rehber” özelliği sayesinde.

Birden fazla kişi ile aynı anda iletişimde olmak, mail grupları oluşturmak, gmail toplu mail gönderebilmek için atmanız gereken çok basit adımlar bulunuyor. şimdi hiç vakit kaybetmeden bu adımları sizlerle birlikte inceleyelim.

 • Adım 1: Gmail uygulamasına giriş yapmanız gerekiyor.
 • Adım 2: Mail bölümüne giriş yaptıysanız, sol panelde bulunan “Rehber” bölümüne girmelisiniz.
 • Adım 3: “Rehber” bölümünde kişileri ayarlamaya başlayabilirsiniz.
 • Adım 4: Açılan pencere sol kısımda bulunan “Arkadaşlar” seneğine geldikten sonra karşınıza gelen liste üzerinde e-posta atmak istediğiniz kişileri seçebilirsiniz.
 • Adım 5: Kişileri seçtikten sonra opsiyon olarak bu kişileri bir grup haline getirebilirsiniz. Böylelikle, Gmail toplu mail grubu oluşturma adımını gerçekleştirebiliniz.
 • Adım 6: Eğer bunu yapmak istemiyorsanız, iki adım sonradan devam etme seçeneğine sahipsiniz.
 • Adım 7: Açılan pencerede seçtiğiniz arkadaşlarınıza “E-posta gönder” butonu çıkacaktır. Oraya tıklamalısınız.
 • Adım 8: Şimdi karşınıza gelen ekran da varsa eklemek istediğiniz mail adreslerini de ekleyebilirsiniz.
 • Adım 9: Eğer gönderinin alıcılarının birbirinden haberinin olmamasını istiyorsanız, “CTRL+A” ile seçme işlemini yapıp “CTRL+X” ile kesip kopyalamayı yaptıktan sonra “Bcc” seçeneğine tıklayabilir ve burada “CTRL+V” ile yapıştırıp e- postaları alıcıların birbirinden haberi olmadan da gönderebilirsiniz.

Gmail Toplu Mail Gönderme Sınırı

Gmail toplu mail atma işlemini gerçekleştirirken bir sınırı da olduğunu belirtmemizde fayda var. Tek seferde 500’den fazla kullanıcıya mail gönderemezsiniz. Göndermeye çalışırsanız da “Posta Gönderme Sınırına Ulaştınız” diye bir uyarı alırsınız. Kısacası günlük mesaj sınırınızı 500 ile sınırlı tutmanızda yarar bulunuyor.

Gmail Toplu Mail Silme

Eğer toplu mesajlar sizi bunalttı ve bunlardan kurtulmak istiyorsanız tek bir tıkla mesajları silebilirsiniz.  Dünyanın en çok tercih edilen mail servislerinin başında gelen Gmail, size bu konuda da kolaylık sağlıyor. Birincil, tanıtım ve sosyal bölümlerinde istediğiniz mailleri tek bir tıkla toplu olarak silebilmek için;

 • Adım 1: Gmail hesabınıza giriş yapıyorsunuz. Burada atacağınız adımlar Gmailde gruba mail atma işleminden daha kolay olacak emin olabilirsiniz.
 • Adım 2: Maillerin olduğu sekmeye geliyorsunuz.
 • Adım 3: Üst tarafta maillerin üzerinde bulunan kutucuğu işaretliyorsunuz.
 • Adım 4: Bütün kutular artık seçili olacaktır.
 • Adım 5: Yukarıda bulunan çöp kutusuna tıklıyorsunuz be böylelikle bütün maillerden kurtulabilirsiniz. Bir müddet sonra hepsi silinecektir.

Nasıl toplu olarak mail silinir?  Ve aynı zamanda Gmail toplu mail nasıl gönderilir? Konuları bu şekilde çok basit adımlarla gerçekleşir ekstra bir çabaya gerek yoktur. Şimdiden kolaylıklar dileriz.

thumbnail
Önerilen Yazı
Gmail’de Zaman Ayarlı Mail Nasıl Atılır?

Founder of Sosyologer

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir