Türkçe Mobil Kitap Uygulamaları

Türkçe Mobil Kitap Uygulamaları
0

Mobil kitap uygulamaları nelerdir? sorusu yıllar boyunca aranıyor. Günümüzde ise bu soru yerini Türkçe mobil kitap uygulamaları nelerdir? sorusuna bırakmış durumda.

Dijitalleşen dünya ile birlikte kitap, gazete,dergi okuma alışkanlıklarımız değişti.Gerçek hayatta bu materyallere ulaşımın ücretli olması hatta bazılarına ulaşamama durumu okuyucuların canını sıkmış durumda.Sanal dünya ile birlikte bilgiye,materyale ulaşmanın kolay olması hatta bazı materyallerin internet üzerinden ücretsiz kullanılması,ağır kitapları taşıma sorunu olmaması okuyucuları yavaş yavaş sanal dünyaya çekmekte.Peki insanları sanal dünyaya çeken mobil uygulamalar hangileri?

1)WattPad

Hikaye yazma ve okuma uygulaması olan WattPad Android ve İos marketlerinde ücretsiz bir şekilde indirile- bilir. Dünya üzerinde bu kadar popüler olması hatta Türki-ye’de de son zamanlarda popülerleşmeye başlaması programın ücretsiz olmasından dolayı değil.                    WattPad‘a hikaye yükleyen başarılı yazarların hikayeleri kitaplaştırılmaya başlanmış durumda.Eğer kaleminiz kuv- vetli ise WattPad uygulamasında keşfedilebilirsiniz.        Uygulama üzerinden yayınladıkları hikayeler ile ünlü olan ve kitaplaştırılan hikayelerden kazanç kapısı elde eden bir kaç Türk yazara değinelim.Büşra Yılmaz,Sedef Nedir Er-dem,Büşra Küçük ve çok daha fazlası…

2) Moon+ Reader

Dijital anlamda okuyuculara kitabı hissettiren Moon+ Reader uygulaması birçok dilde hizmet veriyor. Uygula-mada Türkçe dil seçeneği de mevcut.Gün içerisindeki du-rumunuza göre şekillenen uygulamada gündüz ve gece modları da var.Üvretli ve ücretsiz seçenekleri bulunan bu uygulamanın ücretli modunu aldığınızda reklamsız okuma yapabilirsiniz. Moon+ Reader uygulaması WattPad’in aksi-ne İos’da yayınlanmadı.Sadece Android kullanıcıları indi-rebilir.

3) Kütüphanem

Kitapyurdu tarafından geliştirilen Kütüphanem uygula-ması ile aldığınız kitapların arkasındaki kodu uygulamaya okuturyorsunuz ve kitap uygulama üzerinden açılıyor. Bu uygulama evde kitabı olan fakat taşımayı sevmeyen insanlar için birebir.

Kütüphanem uygulamasını İos ve Android marketleriniz-den indirebilirsiniz.

4) Google Play Kitaplar

Dünya üzerinde her işte eli olan Google kitap uygulaması-da yaptı.Yapılan Google Play Kitaplar uygulaması ücretsiz bir şekilde İos ve Android marketinde.Birçok dünya klasi-ği kitapların ücretsiz olması bu uygulama için + puan.                                                                        Ücretsiz kitapların yanı sıra tabi ki uygulama içinde ücretli kitaplarda mevcut.İndirdiğiniz kitapları Google Kütüpha-nesinde bulabilirsiniz.

Founder of Sosyologer

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir