Instagram’dan Fotoğraf İndirme Nasıl Yapılır?

Instagram’dan Fotoğraf İndirme Nasıl Yapılır?
instagramdan fotograf indirme islemi
0

Dünya üzerinde en fazla kullanılan sosyal medya platformlarından birisi olan Instagram, malasef ki kendi uygulaması üzerinden ‘fotoğraf indirme’ seçeneğini bizlere sunmuyor. Ancak, her işte olduğu gibi bu işte de alternatif çözümler mevcut. Instagram fotoğraf silme işlemi yapmak için bir takım programlardan ve uygulamalardan yararlanacağız. Dilerseniz, ilk olarak Pcye Instagramdan fotoğraf nasıl indirilir? Sorusunun cevabını verelim.

Instagram Fotoğraf İndirme Pc

İlk olarak yapmanız gereken şey Instagrama giriş yapmak olacaktır. Instagrama girdikten sonra indirmek istediğiniz görselin URL’sini kopyalamanız gerekiyor. Tabi bu URL ile Instagram’dan fotoğraf indirme işlemini yapacağız.

Kopyalamış olduğunuz URL yi Downloadgram.com adresine girip yapıştırıyoruz. Daha sonra yapıştırmış olduğumuz URL’nin doğruluğundan emin olup, indirme işlemini gerçekleştiriyoruz. Böylece Instagram üzerinden fotoğraf indirme işleminiz başarıyla tamamlanmış oluyor.

Downloadgram.com sitesine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Instagram Fotoğraf İndirme Telefon

Instagram’dan fotoğraf indirme işlemi, pc için kolaydı fakat telefonlar için biraz daha zor gibi görünüyor. Telefonda 2 seçeneğiniz var. İlk olarak interneti masaüstü görünümü ile kullanılırsanız yukarıdaki adımları yapabilirsiniz.

Eğer yapmazsanız, uygulama yardımı ile Instagram’dan fotoğraf indirme yapabilirsiniz. Tabi bunun içinde Androdi veya İos marketten ‘Instagram fotoğraf indirme’ araması yapmalısınız. Aramada çıkan programlar üzerinden rahatlıkla fotoğrafı indirebilirsiniz. Bu konuda program fark etmiyor. Basit bi işlem olduğu için bütün programlar bu işi yapabiliyor.

Instagram fotoğraf indiren uygulama önerisi yapacak olursam eğer; programını önerebilirim. Ayrıca, Quickly Repost uygulaması da işinizi fazlasıyla görecektir. Uygulamaları telefonunuza kurun. Kurduktan sonra Instagram’dan indirmek istediğiniz fotoğrafın URL’sini kopyalayın. Kopyaladıktan sonra programa yapıştırın ve Instagram’dan fotoğraf indirme işleminizi tamamlayın.

Instagram’dan Fotoğraf İndirmek Suç Mu?

Instagram’dan fotoğraf indirmek suç sayılabilir. Çünkü, fotoğraf sahibinden izinsiz olarak indirilen ve kullanılan fotoğraflar, telif hakkı doğurabilir. Bu yüzden bir fotoğrafı indirmeden önce fotoğraf sahibinden izin almanızda fayda var. Unutmayın ki; kimse, izinsiz bir şekilde fotoğraflarının alınmasını istemez.

İlginizi çekebilir: Instagram geçmişi nasıl silinir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir