Okulun Uzaması Yüksek Lisansı Etkiler Mi? Peki, İş hayatını?

Okulun Uzaması Yüksek Lisansı Etkiler Mi? Peki, İş hayatını?
0

Ortalamanız düşük değilse ve yüksek ortalama ile okulu uzattıysanız yüksek lisansı etkilemez. Ancak, GANO düşükse ve okulu uzattıysanız bu sizin için problemdir. Yüksek lisansta üniversiteyi kaç yılda bitirdiğinizden ziyade kaç ile mezun olduğunuza bakılmaktadır. Buna ek olarak Ales ve YDS gibi kriterler de mevcuttur.  . Düze

Okulu Uzatan Yüksek Lisans Yapabilir Mi?

Okulu uzatan yüksek lisans yapabilir. Dönemi uzatmak yüksek lisans yapmaya engel değildir. Yüksek lisans için istenen not ortalaması, ALES ve YDS gibi kriterleri sağladığınızda döneminize bakılmaz.

Okulu Uzatmak İş Hayatını Etkiler Mi?

Okulu uzatmak eğitim döneminde kalan bir alışkanlık olduğu takdirde iş hayatını etkilemez. Ancak bireysel olarak işleri geçe bırakan ve genelde erteleyen biriyseniz iş yaşamınız zorlaşabilir. İş hayatında stressiz ve çalışkan bir ortam yakalayabilmek sizin için önemli olmalıdır. Aksi takdirde eğitimdeki alışkanlığınızı işe taşırsanız çevrenizden olumlu tepkiler almayabilirsiniz. Ayrıca bu durum üstlerinizi rahatsız edebilir. İş hayatında her daim disiplinli ve sorumluluk sahibi bir profil çizmeniz bekleneceği için kendi işinizin patronu değilseniz bu sisteme maalesef ki uymak durumunda kalabilirsiniz.

Okulu Uzatmanın Zararları Nelerdir?

Okulu uzatmanın zararlarının başında sene kaybı gelmektedir. Eğer çok ciddi ve hayati bir durum yoksa boş yere sene kaybetmenizin bir anlamı yoktur. Bu nedenle işleri her daim zamanında yetiştirmeye dikkat etmeniz önemlidir. Sorumluluk sahibi bir birey olmanız hayatınızın her alanında başarılı olmanız için elzemdir. Okulu uzattığınız zaman eğer lisans öğrencisiyseniz aynı dersleri tekrar almak zorunda kalmak bile sıkıcı gelebilir. Keza yüksek lisans yapıyorsanız bitiremediğiniz tezinizden dolayı bunalmanız da olası olabilir. Bu nedenle işleri zamanında halletmek her daim misyonunuz olmalıdır.

Yüksek Lisansta Okulu Uzatan Yüksek Lisansa Devam Edebilir Mi?

Dönem uzatanlar yüksek lisans yapmaya devam edebilir ancak YÖK tarafından belirlenen uzatma süresi maksimum 1 senedir. Yani toplamda yüksek lisans için 3 sene hakkınız olur. 2 sene belirli olan hakkınızdır ve eğitim süresi kapsamında eğitimi 2 senenin sonunda bitirmeniz beklenir. Eğer tezinizi yetiştiremediyseniz bir yarıyıl daha uzatabilirsiniz. Zaten en fazla 2 yarıyıl uzatma hakkınız olduğu için tezinizin bitme durumuna göre bu süreyi ayarlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Tezli ve Tezsiz Yüksek Lisans Beraber Yapılır Mı?

Aile danışmanıyım, Bilim Uzmanı Sosyoloğum. Web ve seo ile sosyoloji uyumunu yakalama amacında olan bu platforma ürettiğim sosyoloji temasındaki içerikler ile seo metin yazarlığı yapmaktayım. Twitter üzerinden: @dilaraayydiiin

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir